W Jesiennej Krainie

Przedszkolaki podczas biesiady

W Miejskim Przedszkolu nr 4 Leśna Kraina  odbyła się, wpisana już na stałe w kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych, Biesiada Jesienna.  Celem  spotkania była integracja środowiska przedszkolnego   i rodzinnego, ponieważ radość, śmiech, wspólne obcowanie i zabawa w gronie najbliższych to chwile, które na zawsze pozostają w pamięci.

Wspólne biesiadowanie rozpoczęło się od  odśpiewania przedszkolnego hymnu. Następnie dzieci z poszczególnych grup wprowadziły wszystkich w jesienną atmosferę. Każda grupa prezentowała  swoje umiejętności wokalno- taneczne: Słoneczka – „Kolorowe liście”, Krasnale – „Szumi wiatr”, Wiewiórki – „Wiatr psotnik”  i Misie – „Jesienny kujawiaczek”, a także „Dary jesieni”.

Nie zabrakło konkurencji rodzinnych, które przebiegały w atmosferze zdrowej sportowej rywalizacji. Wszyscy wspaniale się bawili, czym  zasłużyli sobie na słodki poczęstunek. Rodzice poszczególnych grup zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne przygotowując owocowo – warzywne dania. Na stołach poszczególnych grup pojawiły się potrawy z darów jesieni.

Spotkanie to pozwoliło wytworzyć niepowtarzalny rodzinny klimat oraz zintegrować i połączyć we wspólnej zabawie wszystkich zgromadzonych gości, z przedszkolakami na czele, dla których była to okazja do śmiechu i radości.