Integracyjne świąteczne spotkanie w ŚDS

Uczestnicy spotkania

W końcu doczekaliśmy się tego dnia… Dnia 15-go grudnia, w którym to Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokołowie Podlaskim obchodził Wigilię. Zorganizowanie tak ważnego spotkania było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON oraz uprzejmości ks. Salezjan, którzy użyczyli nam sali.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zaprosić zaprzyjaźnione placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy z Siedlec, Środowiskowy Dom Samopomocy z Miedzny, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sokołowa Podl., Dom Pomocy Społecznej z Siedlec, Dom Pomocy Społecznej z Wirowa, byłych uczestników naszego Domu, rodziców i opiekunów, władze z terenu miasta i powiatu oraz bliskich przyjaciół, którzy są znami od wielu lat. W gronie 130 osób podzielenie się opłatkiem było wyzwaniem nielada logistycznym, ale daliśmy radę. Miło jest usłyszeć tyle życzliwości i dobrych słów w tym wyjątkowym czasie. Kiedy magia Świąt dosięgła wszystkich mogliśmy usiąść do pysznych potraw wigilijnych przygotowanych przez zaprzyjaźnioną mistrzynię kuchni panią Wiesławę Smuniewską.

Po sytym posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, krótkie występy artystyczne gospodarzy oraz zaproszonych gości, a następnie wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą ozdobę i kartkę świąteczną.

Atmosferze świątecznej nie było końca, ku uciesze i zaskoczeniu wszystkich z ogromnym worem prezentów przybył św. Mikołaj. Wygląda na to, że wszyscy byli grzeczni i każdy bez wyjątku otrzymał upominek.

Ufamy, że wspólne spotkanie w tym bożonarodzeniowym czasie pozwoliło na chwilę zadumy i refleksji, co jest w życiu ważne. Dobro drugiego człowieka, jego radość, odczuwanie ważności powinno towarzyszyć każdemu bez względu na jego sprawności i ułomności nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.
Uczestnicy, Kierownik i Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim dziękują wszystkim przybyłym i zaangażowanym w przygotowanie Spotkania za wspaniałą świąteczną atmosferę.

Mamy nadzieję Do Zobaczenia Za Rok.

Izabela Karcz-Mikołajczuk