Niespodzianka z okazji Dnia Leśnika

Nauczyciele w nadleśnictwie

8. kwietnia 2015 r. społeczność przedszkolna z Leśnej Krainy udała się do siedziby Nadleśnictwa Sokołów, gdzie przygotowała miłą niespodziankę dla przyjaciół leśników. Mało kto wie, że 5. kwietnia obchodzony był Dzień Leśnika.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy Pani Ewa Zakrzewska, która składając życzenia i kwiaty na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Pana Roberta Płockiego powiedziała: „W zasadzie to nie wiadomo konkretnie, kiedy jest Dzień Leśnika. W każdym kalendarzu inaczej. Leśnicy są bowiem tą grupą zawodową, która nie obchodzi swojego święta. Nie mówi się o tym w telewizji. O zwykłej pracy zwykłych leśników nikt nie pisze. Ale my wiemy, iż leśnicy zawsze pracują i służą społeczeństwu. Aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, są gorącymi patriotami. Sadzą co roku około 500 mln drzew, a otaczające nas coraz piękniejsze i czyste lasy są dowodem waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Leśnicy to cicha i skromna grupa zawodowa. My nie chcemy, aby to święto minęło cicho i niezauważalnie. Bo my kochamy przyrodę,  kochamy naszych leśników i dlatego w imieniu całej społeczności przedszkolnej chcieliśmy wam podziękować…..”

Wielką niespodzianką okazały się występy przedszkolaków, które zaprezentowały się w pięknym przedstawieniu teatralnym „Calineczka”. Nie zabrakło też wierszy i piosenek opisujących wspaniałą pracę leśników.

Wzruszeniom i miłym słowom nie było końca. Nadleśniczy Pan Robert Płocki nie krył swojej radości. Podkreślił, że dzięki przedszkolakom z Leśnej Krainy ich święto było dniem niezwykłym i wyjątkowym. Zaakcentował, iż inwestycja w dzieci z Leśnej Krainy to jedno ze wspaniałych przedsięwzięć, które jest udziałem Nadleśnictwa Sokołów.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło pysznego tortu w kształcie drzewka i uroczystego „Sto lat”.