Nagłówki

„Żuki Rock & Roll Band” wystąpią w SOK

11 lutego 2015 o godz. 18:00 na sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury zagra zespół „Żuki Rock & Roll Band” – rockowe przeboje lat ’60 i ’70 grup The Beatles, Led Zeppelin, Czerwone Gitary i in. Bilety w cenie 40 zł (parter) i 35 zł (balkon) do nabycia w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

„Żuki Rock & Roll Band” zagrają w składzie: Michał Gielniak – gitara, wokal; Grzegorz Radomski – gitara, wokal; Robert Fraska – bas, wokal, Piotr Rybicki – perkusja, wokal.

Popularyzują największe przeboje Rock’a lat 60 i 70., głównie utwory grupy The Beatles, której nazwę przejęli w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory.

W Studenckim Centrum Pracy Twórczej „Beanus’70” w Bydgoszczy dołączył do Zespołu, w roli producenta Mirosław Balbuza, po czym w 1987 roku zadebiutowali na profesjonalnej scenie. Od pierwszego koncertu rodzimy show business i gwiazdy polskiej estrady znakomicie odebrały zespół i należycie oceniły jego wartość polegającą na zaskakującej wierności interpretacji z oryginałami, naturalności, a przede wszystkim na spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. Tym bardziej, że wtedy prezentowanie „cudzych” utworów anglojęzycznych na profesjonalnej polskiej estradzie, praktycznie graniczyło z cudem w kontekście rodzimej, lansowanej na kultowych festiwalach i w mediach twórczości.

Od wielu lat w ciągu roku wykonują na żywo około stu koncertów adresowanych do ogromnej, wielopokoleniowej widowni, wywołując u niej wielką radość, spontaniczność i entuzjazm. Wielokrotnie występowali między innymi  w USA, Libanie, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii,Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Białorusi, i na Litwie.