Ekologiczny konkurs dla szkół

Rzeka w lesie

Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim pragnie serdecznie zaprosić do udziału w Miejskim Konkursu ekologiczno-plastycznym „Odpadowe Sokoły”.

Celem konkursu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży zagrożeń środowiska naturalnego płynących z niewłaściwego gospodarowania odpadami, promowanie recyklingu jako przykładu ekologicznej postawy i dbałości o środowisko, a jednocześnie aktywizacja i rozwijanie talentów plastycznych.
Pragniemy uświadomić młodzieży jak dalekosiężne skutki przynoszą nasze działania. Odpowiedzialne korzystanie z dóbr przyrody, to wypracowanie nawyku dbania o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu tj. niezaśmiecania, właściwego segregowania odpadów. Dzięki temu mamy wpływ na poprawę stanu czystości środowiska już dziś, a zarazem troszczymy się o warunki życia przyszłych pokoleń.
Czekamy na Wasze prace do 20 listopada 2013r. Mamy nadzieję, że letnie wakacyjne miesiące i podróże zainspirują Was do pracy.
Przy ocenie brane pod uwagę będzie umiejętność obserwowania świata, prezentacja wymaganych treści, twórcza postawa autora oraz estetyka wykonania.
Zapewniamy iż, zostały przewidziane nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy zajmą I, II, i III miejsca oraz dla szkół i przedszkoli do których uczęszczają laureaci konkursu.
Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie oraz pod nr tel. 25 781-75-54.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Miejski Konkurs Ekologiczno – Plastyczny Odpadowe Sokoły dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji w kwocie 10.000,00 zł.