Nagłówki

Nominacja dla Burmistrza Miasta

W poniedziałek 11 października w siedzibie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wręczono nominacje w konkursie „Człowiek roku – przyjaciel kolei”. Wśród trzech nominowanych samorządowców znalazł się Burmistrz Bogusław Karakula – za zagospodarowanie budynku dawnego dworca na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej i Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta.

Wyboru nominowanych i laureatów dokonuje Kapituła, którą tworzą przedstawiciele PKP S.A. i współorganizatorów: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Railway Business Forum oraz laureaci konkursu z roku poprzedniego. Laureatów wybiera się w oparciu o regulamin konkursu, spośród osób zgłoszonych przez firmy i instytucje, czytelników prasy branżowej i internautów. Ostatecznego wyboru dokonuje Kapituła.

– Celem konkursu jest wykreowanie osobowości, których dokonania zawodowe mają istotny wpływ na rozwój transportu kolejowego, zastosowanie nowych technologii, propagowanie nowoczesnego stylu zarządzania firmą w transporcie oraz budują przyjazny klimat wokół zagadnień związanych z koleją – podkreślają organizatorzy. – Laureatem konkursu powinna być osoba wykazująca się ogromnym zaangażowaniem, osiągającą wymierne efekty swoich działań, ciesząca się uznaniem i autorytetem w środowisku kolejowym i poza nim. Od pierwszej edycji konkursu organizatorzy dążą do tego, aby przyznanie nagrody wiązało się z prestiżem i było dla laureatów ważnym wyróżnieniem i przeżyciem.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: dziennikarz roku, menedżer roku, naukowiec roku, polityk roku, samorządowiec roku. Oprócz nich wręczane są nagrody honorowe. Burmistrz Bogusław Karakula o tytuł rywalizuje z mocnymi konkurentami: Andrzejem Dziubą, prezydentem miasta Tychy i Wiesławem Starowiczem, zastępcą prezydenta Krakowa.

Sokołowski burmistrz otrzymał nominację za zagospodarowanie budynku dawnego dworca kolejowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej i Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta. Za pomysł i wykonanie projektu, na który miasto Sokołów pozyskało znaczne kwoty z funduszy unijnych.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 8. listopada, w Teatrze Narodowym w Warszawie, podczas uroczystej gali.

Pełna lista nominacji (za www.rynek-kolejowy.pl):

Dziennikarz Roku:

– Ewa Nowaczyk – redaktor naczelna „Kuriera Kolejowego”,

– Agnieszka Stefańska – „Rzeczpospolita”,

– Michał Tusk – „Gazeta Wyborcza”,

– Robert Wyszyński – dziennikarz niezależny, współpracownik m.in. „Rynku Kolejowego”.

Naukowiec Roku:

– prof. dr hab. inż. Włodzimierz Czyczuła,

– prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch,

– prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztof Karwowski,

– prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Knych,

– dr. inż. Daniel Załuski,

Menadżer Roku:

– Wojciech Balczun – prezes PKP Cargo,

– Tomasz Sweklej – prezes Torpol,

– Tomasz Szuba – prezes Tines SA,

– Zbigniew Winkiel – prezes Agat SA,

– Edward Jacek Kwarciak – prezes KZA Kraków.

Polityk Roku:

– Czesław Mroczek,

– Elżbieta Pierzchała,

– Zbigniew Rynasiewicz,

– Wiesław Andrzej Szczepański.

Samorządowiec Roku:

– Andrzej Dziuba – prezydent Tychów,

– Bogusław Karakula – burmistrz Sokołowa Podlaskiego,

– Wiesław Starowicz – zastępca prezydenta Krakowa.