Nagłówki

Promieniowanie świętości – wystawa fotografii Arturo Mari i Adama Bujaka

Arturo Mari i Adam Bujak dokumentowali życie Jana Pawła II przez wiele lat. Byli świadkami wyjątkowych wydarzeń i codziennych sytuacji. Ojciec Święty ciągle ich zaskakiwał swoją niezłomną wiarą, odwagą i troską o zwykłego człowieka. Porywał tłumy, pochylał się nad najbiedniejszymi, dodawał sił cierpiącym.

Już za życia otaczała Go aura świętości. Fotografując Jana Pawła II Arturo Mari i Adam Bujak tę świętość dostrzegali. Z obrazów, które powstawały od momentu powołania na Stolicę Piotrową, aż do śmierci, powstała przejmująca wystawa opisująca niezwykłe życie Papieża Polaka. Ekspozycja składa się z 50 plansz i jest tak przygotowana, że można ją prezentować w plenerze. Dzięki temu jej siła oddziaływania jest jeszcze większa, a przesłanie dociera do tysięcy zwiedzających.

W czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II wystawa „Promieniowanie świętości” eksponowana jest na parkanie przed Kościołem Księży Salezjanów w Sokołowie Podlaskim. Organizatorami są Sokołowski Ośrodek Kultury i Parafia pw. Księdza St. Bosco. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2009 r.