Oświadczenie w sprawie informacji p. Marcina PASIKA

Bogusław Karakula

W swoich materiałach wyborczych rozpowszechnia Pan fałszywe informacje, m.in. dotyczące zadłużenia naszego miasta – podaje Pan wyssane z palca kwoty, nie mające uzasadnienia w faktach!

  • na dzień 19.10.2018r. zadłużenie Miasta Sokołów Podlaski wynosi 37 562 417 zł. – a nie jak fałszywie podaje Pan w swych materiały wyborczych – 45 264 516,27 zł. Stan finansów miasta w żadnym wypadku nie jest – jak Pan pisze – „katastrofalny”, o czym zapewne Pan wie, gdyż w przeciwnym razie nie ubiegałby się Pan o stanowisko, na które kandyduje.
  • Park Przemysłowy nie jest – jak Pan pisze – „kolosem na glinianych nogach”. Jest on dziś miejscem pracy dla 168 osób i prężnie działających 33 firm. Jest też inwestycją cieszącą się uznaniem i chwaloną nawet przez liderów Pańskiego środowiska – czyli stojącego za Pańską kandydaturą Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nikt inny, tylko sama Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i zarazem prominentny działacz PSL, o Parku Przemysłowym wyrażała się w samych superlatywach. Cytuję:
"Cieszymy się, że na wschodnim Mazowszu, w takim mieście, jakim jest Sokołów rodzą się inwestycje, które mobilizują lokalną gospodarkę".

Janina Ewa ORZEŁOWSKA, wicemarszałek Mazowsza 08.01.2018r.

W podobnym tonie o tym mówiła również reprezentantka Platformy Obywatelskiej:

"Park Przemysłowy Sokołów Podlaski to jak ogromne koło zamachowe, które daje szanse i pole do popisu dla przedsiębiorców, szansę i warunki na rozwój gospodarczy Sokołowa".

Elżbieta LANC, zarząd województwa mazowieckiego 08.01.2018r.

Pan Marcin Pasik nie ma pojęcia o wizji rozwoju miasta Sokołowa Podlaskiego, gdyż patrzy przez pryzmat małej, podmiejskiej gminy. O braku wizji rozwoju naszego miasta świadczy fakt, że, zarządzając małą gminą, nie wykorzystał miliona złotych środków budżetowych w 2017 roku – przy olbrzymich potrzebach swej gminy.

Jest powszechnie wiadome w środowiskach samorządowych, że prężne samorządy, które wykorzystują pieniądze unijne, posiadają zadłużenie. Powstaje ono poprzez realizowanie dużych projektów, wymagających wkładu własnego na poziomie 20-25% kosztów projektu. Tymczasem gmina zarządzana przez Pana Pasika nie zaznaczyła swej obecności (wkład własny) nawet przy staraniach o RIT dla naszego regionu! Ponadto pragnę zauważyć, że to właśnie realizacja tak krytykowanego przez Pana Pasika projektu Parku Przemysłowego była pierwszym krokiem i niezwykle istotnym argumentem już przy samym ubieganiu się o inwestycje związane z RIT.

Burmistrz Miasta
Sokołów Podlaski

Bogusław Karakula