Leśna Kraina to bezpieczna Kraina

Przedszkolaki na spotkaniu z policjantami

Dnia 15 września 2017roku gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim: starszą sierżant Dominikę Rozbicką, starszą sierżant Katarzynę Pieńkowską oraz starszą posterunkową Izabelę Nowotniak. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do przedszkola”. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę, m.in.: o zasadach bezpieczeństwa dotyczących poruszania się po drogach, o konieczności stosowania fotelików podczas jazdy samochodem oraz noszenia kamizelek odblaskowych.  Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” .Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów: w szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz kajdanki. Następnie dzieci udały się na skrzyżowanie, gdzie miały możliwość utrwalić sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Mogły także obserwować pracę policjanta podczas kierowania ruchem drogowym.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej  Policji za ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

LEŚNA KRAINA TO BEZPIECZNA KRAINA!!!