Nagłówki

Uczniowie PG Nr 1 spotkali się z paraolimpijczykami

Uczestnicy spotkania

13 stycznia w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim byli wyjątkowi goście. Szkołę odwiedzili paraolimpijczycy: Rafał Treter, Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk, szermierze na wózkach, którzy zdobywali medale na paraolimpiadach w Atenach oraz Londynie. Razem z nimi przyjechał pracownik fundacji Akademia Integracji Praca, Edukacja, Sport pan Łukasz Fijałkowski.

Spotkanie miało na celu pokazanie młodzieży na żywo sportu osób niepełnosprawnych, integrację z osobami niepełnosprawnymi. Oprócz tego spotkanie miało charakter edukacyjny i motywacyjny. Prowadzący mówili i pokazywali na filmach zachowania związane z brawurą i ryzykiem jak też przypadki nieszczęśliwych zdarzeń oraz przykre konsekwencje z tego wynikające. Jednocześnie podkreślali, pokazując na własnym przykładzie oraz na filmach, że nie wolno w życiu się poddawać i zawsze warto dążyć do spełniania swoich marzeń. Dużo też mówiono o integracji, przyjaźni, wsparciu i współpracy. Spotkanie prowadzone było w formie dialogu z uczniami i pokazów multimedialnych.

Bardzo atrakcyjną częścią spotkania był pokazowy pojedynek szermierki w wykonaniu paraolimpijczyków. Największą atrakcją była możliwość spróbowania swoich sił w pojedynku drużynowym, rozegranym między wybranymi uczniami naszego gimnazjum, gdzie trenerami byli goście, mistrzowie paraolimpiady.

Spotkanie było bardzo ciekawe, wzbudziło wielkie emocje i zainteresowanie. Wszyscy uczestnicy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie podkreślali, że spotkanie z paraolimpijczykami wywarło na nich ogromne wrażenie, a na szczególną uwagę zasługuje wielka, pozytywna energia, która biła od zaproszonych gości.