Europejska Liga Koszykówki w Sokołowie

Logo turnieju

W dniach 25-27 października w Sokołowie Podlaskim na hali Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Repkowskiej 3 odbędzie się pierwszy z cyklu turniejów w ramach Europejskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt EYBL – rocznik 1999. Uczestniczyć będę w nim zespoły z Dywizji 2, z których najlepsze awansują do finału.

W Turnieju rozgrywanym w Sokołowie wystąpią drużyny z pięciu państw: Polski, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii.
1. BS Riga/Jugla – Łotwa
2. Pomerania 2000 – zespół reprezentujący województwo pomorskie
3. BC Kolibri – Łotwa
4. BC Runa – Rosja
5. SC Marcus Estonia
6. Vilnius 2000 – Litwa
7. SDJSOR Vasileostrovskaya-2 – Rosja
8. Mazovia Sokolow S.A. -zawodniczki MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski reprezentujace województwo mazowieckie
W ciągu trzech dni zostanie rozegranych 20 spotkań. Każde spotkanie trwać będzie 4 kwarty każda po 8 minut. Pierwsze trzy zespoły otrzymają puchary i medale. Wszystkie drużyny otrzymają dyplomy, a każdy uczestnik pamiątkową koszulkę. Nagrodzona zostanie najlepsza zawodniczka – MVP Turnieju oraz 5 AllStars (5 turnieju), najlepszy strzelec i najlepsza zawodniczka z każdej drużyny.
W ramach ligi nasza drużyna wyjedzie na kolejne turnieje organizowane przez państwa uczestniczące.