Biesiada jesienna w MP4

Dzieci podczas biesiady

Środa 16 października była w Miejskim Przedszkolu nr 4 dniem niezwykle rodzinnym, pełnym uśmiechu i radości. Do Leśnej Krainy przybyły całe rodziny przedszkolne w strojach zielono-czerwonych, aby miło spędzić popołudnie na wspólnej zabawie podczas biesiady jesiennej „Czerwone jabłuszko”.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Zakrzewska, która nie kryła swego wzruszenia widząc tak licznie przybyłych gości. Po wspólnie odśpiewanym hymnie przedszkola głos zabrał honorowy gość spotkania, a zarazem przyjaciel placówki, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów – Pan Maciej Wójcicki, który wspólnie z wychowawcami podsumował rodzinny konkurs fotograficzny „SOSNA”, ogłoszony w czerwcu br. Zgłoszonych zostało wiele przepięknych zdjęć, które utworzyły niezwykłą galerię w holu przedszkola. Wspaniałe nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Nadleśnictwo Sokołów w ramach realizowanego programu „Mali przyjaciele przyrody”.
Następnie przyszła pora na wesołą zabawę. Wspaniale zaprezentowali się mali artyści z poszczególnych grup przedszkolnych, którzy otaczając przepiękną jabłoń rodzącą dojrzałe, zdrowe owoce przedstawili utwory muzyczne tematycznie nawiązujące do „Czerwonego jabłuszka”. Nadszedł moment na zabawę i konkurencje sportowe. Do rywalizacji stanęły całe rodziny przepełnione duchem zdrowej rywalizacji. Każdy dał z siebie wszystko zasługując na słodki poczęstunek przygotowany dzięki uprzejmości i serdeczności rodziców.
Cała społeczność przedszkolna, wyraziła chęć, aby takie spotkania odbywały się częściej. Odtąd CZERWONE JABŁKO będzie dla nich symbolem zdrowego stylu życia i wesołej zabawy.
Grażyna Rydzewska