Obchody Dnia Niepodległości w MP3

zbiorowe zdjęcie wszystkich

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzieci z wszystkich grup ubrane odświętnie oraz pracownicy na czele z panią Dyrektor zebrali się, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Cała społeczność przedszkola z uwagą oglądała program artystyczny przygotowany przez dzieci 5- letnie z grupy Misie. Nasze przedszkolaki zaprezentowały program tematyce patriotycznej, recytowały wiersze .śpiewały piosenki przypomniały znaczenie symboli narodowych i ważne wydarzenia historyczne. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego naszego hymnu narodowego tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Po zakończonej części artystycznej dzieci 5 i 6 letnie udały się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego gdzie złożyliśmy kwiaty i zapalili znicze oddając hołd bohaterom walczącym o naszą wolność.

Pomnik Czynu Niepodległościowego w naszym mieście odsłonięty został w 1999 roku, a przedstawia ważne daty związane z naszą historią daty powstań, wojen, zrywów niepodległościowych. Jest podziękowaniem dla tych wszystkich bohaterów którzy oddali swoje życie, abyśmy my mogli mieszkać w wolnym kraju. Uroczystość z okazji 11 listopada miała na celu rozwijanie wśród naszych wychowanków poczucia przynależności do narodu polskiego, kształtowanie postawy patriotycznej oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.