Zakończył się rok szkolny

Życzenia od Burmistrza na zakończenie roku

Rok szkolny 2019/2020, z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 zakończył się nietypowo.
Uczniowie sokołowskich szkół tak, jak dzieci w całej Polsce, ukończyli rok szkolny 26 czerwca. Uroczyste wręczenie świadectw było przeprowadzone w trybie zgodnym z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W miejskich placówkach wręczanie świadectw było podzielone na etapy. W SP nr 1 świadectwa odebrało 483 dzieci, w SP nr 2 – 407, w SP nr 3 – 107, w SP nr 4 – 458, w SP nr 6 – 236. W Szkole Muzycznej w minionym roku szkolnym uczyło się 87 dzieci.
Niestety, z uwagi na obowiązujące zasady bezpieczeństwa, w tym roku ani szkoły, ani Caritas, nie organizują wypoczynku letniego.
Ofertę „bezpiecznych” zajęć dla dzieci i młodzieży przygotował Sokołowski Ośrodek Kultury. W ramach „Lata z SOK-iem” odbędą się warsztaty artystyczne. Jak co lato, Ośrodek zaprasza na plenerowy „Trawnik kulturalny” (więcej szczegółów na www.sokolowskakultura.pl).
Ofertę treningów przygotowuje też Ośrodek Sportu i Rekreacji. W OSIR odbędzie się Letni Obóz Dochodzeniowy. Więcej szczegółów poznamy niebawem. Możemy zdradzić, że w planach OSiR na sierpień szykuje się jeszcze jedna niespodzianka, o której poinformujemy.
Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji!