Ferie z LEGO

Plakat informacyjny

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci od 8 lat oraz młodzież na FERIE Z LEGO – zajęcia z robotyki w formie warsztatowej, które odbędą się w dniach 18-20 lutego w budynku SOK.

Zajęcia odbędą się w trzech grupach wiekowych: 8-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat. Zapisów można dokonać osobiscie w sekretariacie SOK lub telefonicznie – 25 787 24 38. Ilość miejsc ograniczona!
LEGO Mindstorms to niezwykła przygoda z robotami i komputerem! Konstruowanie własnego pomysłu „żywego” robota! Nieograniczone możliwości konstruowania różnych mechanizmów z ponad 1400 klocków! Zabawa przed komputerem! Dobra atmosfera zajęć i towarzystwo kolegów! Sporo frajdy i niezapomnianych wrażeń z programowania robotów!
Zajęcia z robotyki to pewna inwestycja w przyszłość Twojego Dziecka! Nauka przez dobrą zabawę, która rozwija kreatywność i umiejętność logicznego myślenia Twojego Dziecka! Szansa na poprawę ocen szkolnych z przedmiotów ścisłych! Przełamanie lęku przed naukami ścisłymi (matematyką, fizyką, informatyką) Indywidualne podejście do każdego dziecka – bez względu na posiadane umiejętności.Kontakt z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi, których nie ma w szkołach! Nauka pracy zespołowej, co pozytywnie wpływa na
rozwój społeczny Twojego Dziecka! Praca pod okiem profesjonalnego trenera Rafała Siwka.
Kursy odbywają się w formie zajęć warsztatowych, podczas których dzieci samodzielnie budują oraz programują roboty. Konstrukcje są zdolne np. do
pokonywania labiryntu dróg, segregowania elementów, rozróżniania kolorów itp. Mogą przypominać przyrządy życia codziennego (kosiarki, odkurzacze) ale także owady, statki kosmiczne, postacie. Wszystko zależy od pomysłowości małego konstruktora.
Uczestnikom zajęć zapewniamy (zajęcia mogą odbywać w zespołach dwu osobowych): zestawy klocków Lego Mindstorms NXT 2.0, który składa się z ponad 1400 elementów i zawiera między innymi : minikomputer NXT z 32-bitowym procesorem, 3 niezależne serwomotory, czujniki dotyku, koloru i natężenia światła, dzięki czemu robot widzi, słyszy, mówi i czuje dotyk.
Zajęcia są bezpłatne.