Inauguracja roku akademickiego SUTW

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego 2023/2024 w Sokołowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zapraszamy wszystkich słuchaczy SUTW oraz nowych chętnych 4 października br. o godz. 16.30.

w programie:
“Caravaggio – malarz prostego ludu” | wykład ks. prof. Witolda Kaweckiego
występ Chóru Kameralnego KOE, w tym “Gaudeamus igitur”

Podczas spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie 49 zł (cena okładkowa: 68 zł)

o wykładowcy:
Witold Kawecki CSsR (redemptorysta) – profesor i kaznodzieja, kierownik Katedry Dialogu Wiary z Kulturą UKSW, pisarz i człowiek mediów, dziennikarz i kulturoznawca, autor 30 książek i setek artykułów, współpracownik Polskiego Radia i TVP oraz innych środków społecznego przekazu.
Nagrodzony m.in. Feniksem w kategorii sztuka za książkę “Sztuka polska a Kościół dzisiaj”. Ekspert w zakresie kulturoznawstwa, teologii (kultury, moralnej, piękna, mediów), kultury politycznej i katolickiej nauki społecznej.

Caravaggio fascynuje mnie od kilkudziesięciu lat. Wędrując po świecie, zawsze z drżeniem serca wyszukiwałem obrazy tego artysty, by móc je kontemplować na żywo. W ten sposób na przestrzeni wielu lat udało mi się obejrzeć prawie wszystkie jego dzieła. Twórczość ta w wyjątkowy sposób stała się częścią mojego życia. O Caravaggiu pisałem, wygłaszałem konferencje, prowadziłem prace naukowe, wykłady na uniwersytecie, a nawet rekolekcje w kościołach, posługując się jego obrazami. Zawsze spotykało się to z dużym zainteresowaniem audytorium. Ośmieliło mnie to do napisania o nim książki. Ma być ona próbą odkrycia licznych tajemnic Caravaggia dotyczących jego osobowości, życia i techniki malowania.

ks. prof. Witold Kawecki