Gratulacje dla Magdy Stasiuk wyróżnionej w konkursie „Homo-Verbum-Locus”

Zdjęcie na ściance z logo 600-lecia miasta. Od lewej: Burmistrz Miasta Iwina Kublik, Magda Stasiuk, Wiceburmistrz Danuta Domańska

We wtorek 16 czerwca Urząd Miasta Sokołów Podlaski odwiedziła pani Magda Stasiuk, laureatka wyróżnienia literackiego w konkursie „Homo – Verbum – Locus”. Burmistrz Miasta Iwona Kublik i Zastępca Burmistrza Danuta Domańska złożyły autorce gratulacje z okazji jej najnowszego sukcesu literacko-naukowego, który promuje historię i dziedzictwo naszego regionu.

Pani Magda Stasiuk została laureatką wyróżnienia w prestiżowym konkursie na najlepszą książkę o Siedlcach i regionie „Homo – Verbum – Locus” (II edycja). Kapituła konkursowa doceniła jej monografię zatytułowaną „Życie i twórczość Zofii z Wrońskich Ścisłowskiej”, wydaną nakładem Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Książka została nagrodzona w kategorii Promocja Regionu.

Idea konkursu „Homo-Verbum-Locus” zrodziła się z potrzeby upowszechniania i promocji dorobku edytorskiego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji dotyczących historii, tradycji kulturalnych i walorów krajoznawczo-turystycznych. Wydarzenie to jest wspólnie organizowane przez Uniwersytet w Siedlcach, Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach oraz Siedleckie Towarzystwo Naukowe.

Podczas wizyty w Urzędzie Miasta przekazano wyrazy uznania dla talentu, badawczej pasji oraz zaangażowania pani Magdy w ocalanie od zapomnienia ważnych postaci związanych z naszą lokalną tożsamością. Tego typu osiągnięcia są powodem do dumy dla mieszkańców Sokołowa Podlaskiego oraz dowodem na to, że w naszym mieście rodzą się i tworzą ludzie o wyjątkowych horyzontach.

Serdecznie gratulujemy pani Magdzie Stasiuk oraz wydawcy – Sokołowskiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu. Życzymy kolejnych sukcesów wydawniczych, niesłabnącej motywacji do odkrywania regionalnych kart historii oraz powodzenia w realizacji wszystkich kolejnych planów!