STSK świętowało 60-lecie

zbiorowe zdjęcie gospodarzy i gości wydarzenia

W piątek 22 maja w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury 60-lecie działalności świętowało Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Na uroczystość, oprócz obecnych działaczy, przybyło wiele osób zasłużonych dla Towarzystwa na przestrzeni sześciu dekad jego istnienia. Dopisali też przedstawiciele sokołowskiej kultury, oświaty i władz samorządowych.

Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, Dorota Prokurat, odczytała list od marszałka Adama Struzika i Janiny Ewy Orzełowskiej. Po niej życzenia i pamiątkowe grawertony przekazali: Zbigniew Czerkas – Wicestarosta Sokołowski, dyrektorzy miejskich szkół, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Iwona Kublik i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim Daniel Krakowski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Iwańska-Kania i Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Jacek Drążkiewicz.

pamiątkowy grawerton od Burmistrz Miasta i Przewodniczącego Rady Miejskiej

Osobiste listy z podziękowaniem od Burmistrz Miasta i Wiceburmistrz Danuty Domańskiej przygotowano dla Państwa: Wandy Wierzchowskiej, Krystyny Matysiak, Doroty Kalinowskiej, Wiesławy Czarnockiej, Bogumiły Korbuszewskiej, Barbary Wyszyńskiej, Mirosławy Krasnodębskiej, Dariusza Cybula, Andrzeja Łomży, Kazimierza Wilczyńskiego, Kazimierza Soszki, Jerzego Iwańskiego, Walentego Walencieja i Wacława Kruszewskiego.

Uroczystość uświetnił program wokalny i taneczny w wykonaniu artystów ZPiT „Sokołowianie”, a także występ Liwii Długosz, utalentowanej absolwentki sokołowskiego LO z repertuarem nastrojowych piosenek.