II Rajd Rowerowy Szlakiem Księdza Brzóski w SP4

Zastępca Burmistrza Danuta Domańska gratuluje uczestnikom rajdu.

W przeddzień obchodów 161 rocznicy stracenia ks. gen. Stanisława Brzóski, uczniowie sokołowskich szkół podstawowych wyruszyli na Rajd Rowerowy Śladami Księdza Brzóski, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 4.

Rajd zawierał elementy gry terenowej ze sprawdzianem z umiejętności jazdy na rowerze i pierwszej pomocy, a także konkursem wiedzy o ks. Brzósce, patronie SP4.

O godzinie 13:00 na górnym korytarzu „Czwórki” odbyła się uroczystość zakończenia rajdu. Nauczyciel historii objaśnił gościom szkolną ścianę pamięci, chór szkolny odśpiewał piosenkę o ks. Brzósce, po czym Zastępca Burmistrza p. Danuta Domańska, Naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta, p. Eleonora Miszkiel i Dyrektor Szkoły p. Magdalena Bonisławska wręczyły uczestnikom rajdu upominki i dyplomy.

Na zakończenie p. Dyrektor przedstawiła gościom najnowszą szkolną publikację – tomik zawierający wiersze i grafiki autorstwa uczniów SP4 poświęcone Księdzu Brzósce.