Program „Posiłek w szkole i w domu”

flaga i godło państwowe

W roku 2026 Miasto Sokołów Podlaski kontynuuje realizację  wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028 współfinansowanego ze środków budżetu państwa.

Program przewiduje wsparcie finansowe gmin udzielających pomoc w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności bądź świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Udzielenie pomocy uzależnione jest od spełnienia kryterium dochodowego, o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej przy wystąpieniu przynajmniej jednej z okoliczności  przewidzianych ustawą, wpływającej na trudności w funkcjonowaniu.

W roku 2026 miasto Sokołów Podlaski realizuje program w ramach wyodrębnionych modułów:

1. MODUŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY;

2. MODUŁ DLA OSÓB DOROSŁYCH;

  • szacowana całkowita wartość modułów – 400 000 zł.
  • wartość otrzymanego dofinansowania    – 126 327 zł.

Umowa na realizację zadania zawarta w marcu 2026 r.

Realizatorem programu jest Centrum Pomocy Socjalnej  08-300 Sokołów Podlaski ul. Wolności 26.

Do kontaktu w sprawie skorzystania z pomocy, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz.7.45-15.45 bezpośrednio z pracownikiem socjalnym danego rejonu.

Rejony pracy socjalnej w Sokołowie Podlaskim: 

https://samorzad.gov.pl/web/cps-sokolow-podlaski/rejony-pracy-socjalnej

foto:  - MRPiPS logo