Sokołów 42 pozycje w górę w rankingu „Wspólnoty”

fragment strony czasopisma z tabelką w miescy wskazującym pozycję Sokołowa Podlaskiego

Najnowszy numer Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” publikuje ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2022-2024. Po dwóch poprzednich podsumowaniach, gdy nasze miasto znajdowało się w samej końcówce zestawienia (odpowiednio 265 i 261 miejsce za lata 2020-2022 i 2021-2023), w latach 2022-2024 Sokołów Podlaski awansował o 42 pozycje, plasując się na miejscu 219.

Metodologia badania brała pod uwagę całość wydatków majątkowych w ciągu ostatnich trzech lat. Jak widać, po latach posuchy, nasze miasto zaczyna wreszcie być zdolne do inwestowania, z korzyścią dla jego rozwoju i poprawy przyszłości mieszkańców.

Warto też wspomnieć, że po roku nowej kadencji Sokołów Podlaski awansował na 33. miejsce (z 59.) wśród 267 miast powiatowych w Polsce, jeśli chodzi o sytuację ekonomiczną (tzw. zamożność).

Wśród miast powiatowych z Mazowsza, w cytowanym rankingu, najlepszą, szóstą pozycję zajął Maków Mazowiecki, wyprzedzając Węgrów, który uplasował się na miejscu ósmym.