Turniej Wiedzy o Ekologii w MP3

Grupa dzieci i nauczycielek pozuje do zdjęcia. Na pierwszym planie widać cztery stoły ustawione w jedną linię, każdy przykryty obrusem w innym kolorze – od lewej: czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim. Przed stołami siedzą dzieci ubrane w niebieskie koszulki. Przy każdym stole siedzi po troje dzieci w koszulkach odpowiadających kolorowi obrusu przy którym się znajdują. Po lewej stronie stołów stoją dwoje dzieci w niebieskich koszulkach oraz dwie nauczycielki. Po prawej stronie ustawione są trzy nauczycielki i dwoje dzieci również w niebieskich koszulkach. W tle znajduje się dekoracja – zielona narzuta ozdobiona wiosennymi motywami: pszczółkami, drzewkami, motylkami, biedronkami, żabkami i ślimakami. Na środku dekoracji widnieje napis "Dzień Ziemi" oraz grafika przedstawiająca kulę ziemską. Nad całością, na granatowym tle, umieszczono duży napis „Turniej wiedzy o ekologii”. Po bokach dekoracji znajdują się papierowe chmurki, motylki oraz słoneczko.

Każdego roku w MP3 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest propagowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

W MP3 dzieci o ekologii wiedzą już naprawdę dużo. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Turnieju Wiedzy o Ekologii, w którym udział wzięły dzieci z grup najstarszych: Krasnale, Kubusie, Misie i Smerfy.

Grupy młodsze również były zaangażowane w rozwiązywanie zadań związanych z ekologią. Przedszkolaki między innymi odpowiadały na różne pytania dotyczące ochrony środowiska, segregowały odpady, układały puzzle tematyczne i rozwiązywały zagadki.

Nie mogło również zabraknąć muzycznej zabawy ruchowej, podczas której wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, wszystkie zadania wykonały bezbłędnie za co zostały nagrodzone dużymi brawami oraz dyplomami i upominkami.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że rosną nam wspaniali ekolodzy.

Artykuł i zdjęcia: Anna D.