
Przedszkolaki z MP3 kontynuują przygodę z ogólnopolskim programem „Kodowanie na dywanie”. To pomysł na zajęcia, który wspiera holistyczny rozwój dziecka. Podczas zajęć z kodowania, dzieci kształtują umiejętność kodowania, czyli przetwarzania informacji w postaci kodu.
Doskonalą zdolność rozpoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru, kształtu. Rozwijają przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania, reagują na rytmiczność wzoru. Doskonalą umiejętność pracy zespołowej, a także zadaniowego podejścia do stawianych problemów.
Na zajęciach dzieci kodowały śnieżynki, przeliczały je i układały według charakterystycznego wzoru. Przechodziły różne zakodowane trasy chodząc po obrazkach według podanej mapy. Wykonały zadania wskazywane przez zwierzątka na gimnastycznej ścieżce i zagrały w zimowe domino na dywanie. Układały wieże z kubków do kodowania zgodnie z podanym wzorem, poprzedzając je ćwiczeniami ruchowymi. Podczas wszystkich tych zajęć towarzyszyła dzieciom niezwykła ciekawość i wspaniała zabawa.
Aneta R.





