W Bibliotece o Unii Europejskiej i wyborach do PE

plakat z zaproszeniem na spotkanie
  • Czy mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta mogą wpływać na politykę europejską?
  • Czym właściwie zajmują się unijne instytucje i czy warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
  • Co to jest Europejska Inicjatywa Obywatelska?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania pt. Demokracja i suwerenność – w jaki sposób podejmowane są decyzje we wspólnych, europejskich sprawach?, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim 6 czerwca 2024 r. o godz. 18.00.

W spotkaniu będzie uczestniczył dr hab. Michał Jamiołkowski, który opowie o kompetencjach, roli i sposobie funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz wytłumaczy, jak zagłosować na kandydatów/tki na europosłów 9 czerwca.

Ponadto, pokażemy Państwu skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – niezależnie od wieku, wykształcenia i wykonywanego zawodu!

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.