Piknik w Czwórce

18 czerwca 2024 r. był wyjątkowy dla społeczności „Czwórki”. Nie spędzaliśmy go w salach lekcyjnych nad książkami, ale korzystając z pięknej pogody, wspaniale bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

„Czwórka, Czwórka wspaniała!
Czwórka najlepsza! To jest nasza szkoła ukochana!
Jest radosna i jest bezpieczna,
bo w naszej szkole wszyscy lubią się!”

Czwórkowy Piknik to od lat stały element naszej szkolnej tradycji. Tego czerwcowego dnia ubieramy się kolorowo, wspólnie tańczymy, śpiewamy i sprawdzamy swoje sportowe możliwości. Wszyscy, począwszy od dzieci z „Zeróweczki”, a skończywszy na uczniach z klas ósmych, mają możliwość zaprezentowania swoich wszechstronnych zainteresowań i zdolności.

W tym roku podziwialiśmy Czwórkowych modeli z wdziękiem prezentujących modne stroje z lat poprzednich, występy wokale i taneczne w wykonaniu młodych artystów, którzy porwali do wspólnej zabawy całą społeczność naszej szkoły. Wysłuchaliśmy premierowego wykonania piosenki nagrodzonej w konkursie z okazji 600-lecia Sokołowa Podlaskiego.

Równie emocjonujący okazał się „Klasowy piknik na kocu”. Uczniowie (najmłodsi dzielnie wspierani przez rodziców) wykazali się naprawdę wielką kreatywnością. O zawrót głowy przyprawiały kolorowe balony, bańki, leżaki, huśtawki, hamaki, namioty oraz owoce i smakołyki przyniesione z domu, a skonsumowane w grupie rówieśników. Uwagę przyciągały także ukochane zwierzątka towarzyszące naszym milusińskim.

Ostatnim punktem naszego „Pikniku na wesoło” były oczywiście zawody sportowe. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać spryt, zwinność, szybkość, celność i siłę naszych wspaniałych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem i duchem walki brali udział w wielu konkurencjach, m.in. w przeciąganiu liny, wyścigach w workach, z jajkiem na talerzu, rzucaniu balonami napełnionymi wodą z wykorzystaniem ręczników. Olbrzymie oklaski zebrali nasi najmłodsi, ich zapał podziwiali wszyscy zebrani.

Zmęczeni, ale zadowoleni i usatysfakcjonowani sukcesami, zakończyliśmy ten pełen wrażeń dzień smacznym obiadem zjedzonym w szkolnej stołówce.

Dziękujemy Organizatorom za mile spędzone chwile i do zobaczenia w przyszłym roku.