Piknik rodzinny w SP1

Dzieci z mikrofonami na tle ścianki z napisem "Piknik rodzinny"

1 czerwca to święto wszystkich dzieci, a w naszej szkole również ich rodzin, stąd idea Pikniku Rodzinnego, który już po raz trzeci został zorganizowany w „Jedynce”.

Zabawę rozpoczęła pani dyrektor, która złożyła życzenia wszystkim dzieciom. Potem swoje talenty prezentowali uczniowie klas młodszych. Pierwszaczki z niezwykłym wdziękiem zaprezentowały taniec kowbojski, a II a brawurowo odtańczyła kazaczoka. Układ taneczny obejrzeliśmy również w wykonaniu uczennic z klasy II b, a trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę dla mamy. Duże brawa należą się dzieciom z zerówki, które z ogromnym uczuciem wykonały dwa utwory dla mam. W pierwszej części imprezy rozstrzygnięty został konkurs na maskotkę szkoły – wygrał projekt Marty Marchel z klasy IV b. Nagrody otrzymali również laureaci turnieju szachowego.

Następnie przyszedł czas na skorzystanie z licznych atrakcji, które tego dnia czekały na dzieci. Można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, pokonać rowerowy tor przeszkód, nauczyć się wbijać gwoździe, pozjeżdżać na „dmuchańcach”, czy pomalować twarz. Jak co roku rodzice przygotowali doskonałe naleśniki z różnymi nadzieniami, o które należało poprosić w języku angielskim. Nasze panie kucharki ugotowały pyszną grochówkę, a pracownicy Zakładów Mięsnych „Sokołów” grillowali dla nas kiełbaski i inne specjały.

Kolejna część imprezy rozpoczęła się od występu szkolnej grupy teatralnej „Jutrzenka”, która pokazała przedstawienie „Atlas uczniów”. Mogliśmy też podziwiać występy tancerzy PNC Dance Studio, wśród nich jest też mistrzyni Polski, nasza koleżanka z klasy 6 a – Wiktoria Ładziak. Zagrała dla nas również Orkiestra OSP Sokołów Podlaski, pod batutą pana Damiana Wołyńca, absolwenta naszej szkoły.

Piknik stał się też okazją do podsumowania projektu ekologicznego i wręczenia nagród w powiatowych konkursach: ekologicznym i języka angielskiego.

Na zakończenie niespodziankę przygotowali nauczyciele – zaśpiewali dwie piosenki: „Kolorowe jarmarki” i „Kolorowe kredki”, a potem bawiliśmy się wspólnie przy piosence „Witajcie w naszej bajce”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dla nas tak miłą i ciekawą imprezę. Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom- Zakładom Mięsnym „Sokołów”, S.A, P.H.U Topaz, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim , Nadleśnictwo Sokołów, Lasy Państwowe (20+) Facebook , PNC Dance Studio , Dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim, Klubowi Sportów Walki Sokół w Sokołowie Podlaskim, Fit4you p. AGNIESZKA Borkowska, Orkiestra Dęta OSP w Sokołowie Podlaskim pod kierownictwem P. DAMIANA Wołyńca, a także naszej wspaniałej Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Nasza Jedynka oraz p. Z. Filiksowi.

Dziękujemy Pracownikom Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach Filia w Sokołowie Podlaskim – za możliwość zaprezentowania pięknej wystawy „Sokołów Podlaski w obiektywie” p. Grzegorza Mieczkowskiego.

Autorzy tekstu i zdjęć: uczniowie, nauczyciele, sympatycy SP1