Piknik rodzinny w MP3

dziewczęta podczas występu na scenie

W naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: „Wspólnie się bawimy miasta urodziny obchodzimy”. To już kolejna edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki.

Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości. Na szczęście pogoda nam dopisała i dzieci wraz z rodzicami mogły bawić się na tradycyjnym już festynie. Celem naszej imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Od wielu dni trwały przygotowania (poszukiwanie sponsorów, zakupy podział obowiązków). Wielu rodziców aktywnie włączyło się w przygotowanie naszej wspólnej imprezy. Już od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki, natomiast około 14.00 przedszkolny plac zabaw zaczął się wypełniać się ludźmi. Na wyznaczone miejsca nauczycielki sprowadzały z budynku przedszkolnego kolejne grupy przedszkolaków, które przebrane były w zakupione na tę okazję piękne stroje. Nadszedł moment na czas spędzony miło i atrakcyjnie, w naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”.

Dla tych, którzy odwiedzili nasze przedszkole na przygotowano wiele atrakcji. Sercem festynu stała się scena, na której występowały dzieci. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Krysiak, która powitała wszystkich zebranych, w tym szczególnie serdecznie naszego gościa specjalnego, panią Ewelinę Śmiejkowską-Steć, Naczelnik Oświaty Urzędu Miasta, po czym zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Prezentacje taneczne rozpoczęły dzieci z Miejskiego Żłobka do piosenki „Mamo Tato kocham Was za to”, następnie dzieci z grupy Kubusie wystąpiły do utworu „Chachy”, zaś 3 –latki z grupy Biedronki zaprezentowały utwór „Mamo, Tato kocham Was za to”, grupa Krasnale natomiast zatańczyła do przeboju „Góry do góry”. W dalszym ciągu uroczystości 5 latki z grupy Smerfy zaprezentowały się w „Tańcu dla mamy i Taty”. Na naszej scenie nie zabrakło też tańców nowoczesnych. Rytmiczny taniec do utworu „Sofia” Alvaro Solera zaprezentowały 5-latki z grupy Misie, taniec nowoczesny do utworu „Ego” Wiewiórki. zaś Muchomorki zatańczyły Zumbę. Dzieci przedstawiły ciekawy i różnorodny repertuar, dzięki któremu udowodniły, że potrafią przepięknie, tańczyć i pokazywać swoje umiejętności. Wszystkie prezentacje nagradzano gromkimi brawami, bo bardzo podobały się publiczności. Na zakończenie wszystkie dzieci z całego przedszkola zaśpiewały swoim Rodzicom piosenkę „Mamo, Tato”, rodzice otrzymali też od swoich pociech niespodzianki.

Po występach przedszkolaków panie Dyrektorki złożyły życzenia Rodzicom i zaprosiły wszystkich do wspólnego piknikowania. Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, iż dzięki hojności rodziców atrakcjami dla dzieci były darmowe dmuchańce, fotobudka, mini Golf i robienie tatuaży. Oprócz atrakcji scenicznych zapewniono wszystkim różne smakołyki na ustawionych stoiskach. Każdy mógł skosztować domowych wypieków. Można było spróbować kiełbaski z grilla czy też przedszkolnego bigosiku. Piknik trwał do późnych godzin popołudniowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki materialne, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki, a na szczególne podziękowania zasługują sponsorzy i partnerzy naszego pikniku: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim, OSP Cukrownia Sokołów Podlaski, Zakłady Mięsne Sokołów S.A, PHU Topaz Sp. z O.O, Nowa – M Sp. z O.O, Hurtownia Ela – Elżbieta Osińska, GS Miedzna, MR Fotografia Magda i Rafał Chruściel, KGW Wyrąb, Olga Kowalczyk Grupa Krasnale, Strony WWW i Marketing Dariusz Pichalski, Zjeżdżalnie dmuchane Sokołów Podlaski Justyna i Rafał Gałaguż.