Koncert Chóru Kameralnego KOE pt. “Viva la musica”

We wtorek, 18 czerwca br., w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Chóru Kameralnego KOE pt. “Viva la musica”.

Koncert ten był muzyczną, włoską, opowieścią przed lipcowym tournée chóru po Toskanii i Umbrii.

W programie znalazły się utwory o różnym charakterze, w tym chóralne aranżacje popularnych włoskich piosenek.

Chór Kameralny KOE
Chór KOE powstał w lutym 2016 r. W ciągu tych kilku lat istnienia wystąpił ponad stukrotnie, biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Zespół skupia osoby w różnym wieku – młodzież licealną, studentów oraz dorosłych wielu zawodów, których łączy zamiłowanie do muzyki. Na uznanie zasługuje fakt, że z grupy amatorów udało się uczynić chórzystów o profesjonalnym brzmieniu, nastawionych nie tylko na dalszy rozwój osobisty i doskonalenie swojego warsztatu wokalnego, ale przede wszystkim ludzi pragnących godnie reprezentować miasto, chcących podtrzymywać i upowszechniać tradycję muzyki chóralnej oraz poszerzać dziedzictwo kultury.

Cele te KOE osiąga zarówno poprzez pracę nad rozwojem umiejętności wokalnych podczas intensywnych prób i warsztatów, jak również poprzez aktywny udział w konkursach i festiwalach, a także dzięki pełnemu pasji i poświęcenia udziałowi w uroczystościach państwowych i innych wydarzeniach skłaniających do integracji mieszkańców, ich współdziałania oraz współmyślenia.

Jako czterogłosowy, kameralny chór mieszany KOE wykonuje a cappella dzieła wokalne należące zarówno do kanonu chóralistyki jak i dzieła współczesne, a także utwory muzyki rozrywkowej.