Dzień Dziecka w roku 600-lecia

na zdjęciu Burmistrz Miasta Iwona Kublik, Dyrektor Biblioteki Małgorzata Iwańska-Kania i laureaci konkursu organizowanego przez bibliotekę
foto: P. Miller

W sobotę 1 czerwca, w ramach obchodów 600-lecia Miasta Sokołów Podlaski, świętowaliśmy Miejski Dzień Dziecka. Imprezy trwały już od rana na stawie w Parku Ogińskiego, strzelnicy przy Zespole Szkół nr 1, w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji.

O godzinie 14:00 na Trawniku Coolturalnym przy SOK rozpoczęła się impreza finałowa, podczas której laureaci wcześniejszych konkursów i rywalizacji mogli zaprezentować się na scenie plenerowej. Nie niej również odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na terenie wokół SOK prezentowały się stoiska promocyjne sokołowskich szkół i instytucji, odbywały się gry, konkursy, zabawy i zajęcia rekreacyjne. Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych, dmuchańców i innych atrakcji.

Na placu przed frontem SOK odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Paradę przyjęła Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Iwona Kublik.