Witamy w słonecznej Czwórce – Dzień Otwarty w PSP nr 4

13 marca do naszej szkoły przybyły dzieci, które rozpoczną swoją przygodę ze szkołą 1 września 2024 roku. Dzień Otwarty szkoły rozpoczął się od powitania maluchów w drzwiach szkoły przez przedstawicieli SU. Dzieci otrzymały naklejki z „Czwórkowymi” słoneczkami, a rodzice foldery zawierające najważniejsze informacje dotyczące działalności szkoły.

Zanim przyszli uczniowie zwiedzili szkołę, w sali gimnastycznej ciepło powitała ich przewodnicząca zespołu edukacji wczesnoszkolnej p. Elżbieta Wilk, która przedstawiła porządek Dnia Otwartego. Zaprosiła do udziału we wspólnej zabawie, zajęciach i atrakcjach, jakie przygotowano z myślą o najmłodszych gościach.

Następnie p. dyrektor Magdalena Bonisławska zapoznała rodziców z ofertą edukacyjną Czwórki. Podkreśliła, że jest to szkoła bezpieczna, przyjazna dzieciom, bardzo dobrze wyposażona, rozwijająca zainteresowania takie jak teatr, śpiew, gra na instrumentach, sport, robotyka czy szachy, a także zapewniająca szeroką opiekę psychologiczno-pedagogiczną i świetlicową. Następnie zaprosiła zebranych do obejrzenia krótkiego filmu, który przedstawia wypowiedzi najmłodszych uczniów za co lubią swoją szkołę. Jest to najlepsza reklama naszej szkoły, której można śmiało powierzyć edukację najmłodszych sokołowian.

Po części oficjalnej rozpoczęły się pokazy artystyczne. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie w krótkiej scence w j. angielskim. Zapowiedzieli w ten sposób występującą grupę teatralną Mini-Kacperek w sztuce „Porcelanowe szczęście”.

Dziewczynki z klasy II b wykonały taniec z szarfami. Na koniec wystąpił szkolny chór.

Po występach artystycznych rozpoczęło się zwiedzanie szkoły.

W małych grupach dzieci poznawały budynek szkoły: świetlicę, bibliotekę, kolorowe sale lekcyjne uczniów klas I-III. Wszędzie czekały na nich wyjątkowe atrakcje. Mogły wziąć udział w zabawach muzycznych, grach i układankach stolikowych, wyklejać z ciastoliny, popatrzeć przez gogle, wydrukować słoneczka w drukarce 3D, przenieść się w świat inteligentnych robotów, uczestniczyć w zabawach z tablicą interaktywną. Równie atrakcyjne okazały się: fotobudka, tatuaże, pieczątki i zabawy w Radosnej Sali Zabaw.

W sali czekał na wszystkich słodki stół z domowymi wypiekami. Dużą atrakcją dla dzieci był popcorn.
Jesteśmy przekonani, że wizyta najmłodszych sokołowian w naszej szkole była pełna pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że rodzice znają już odpowiedź na pytanie: „Dlaczego Czwórka?”. Dzisiaj znaleźli potwierdzenie, że to szkoła bezpieczna i przyjazna uczniom, dbająca o ich wszechstronny rozwój.