Nagłówki

Podsumowanie Festiwalu kolęd i pastorałek „Sokołowska kolęda”

We wtorek, 30 stycznia br., w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Festiwalu kolęd i pastorałek „Sokołowska kolęda”.

Celem Festiwalu była popularyzacja bogactwa polskich kolęd oraz tradycji kulturowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w sześciu kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III
  • klasy IV-VI
  • klasy VII-VIII
  • uczniowie szkół średnich
  • osoby dorosłe
  • seniorzy.

Komisja Konkursowa powołana do rozstrzygnięcia festiwalu “Sokołowska kolęda” w składzie: Damian Wołyniec, Iwona Moskwiak, Iwona Kopiwoda oraz Mariusz Dymowski i Magdalena Chomać po wysłuchaniu prezentacji artystycznych wszystkich grup wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody w danych kategoriach:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III

  • Laureat: Zespół Wokalny “Szósteczka” – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Michał Soszka)
  • II miejsce: Chór “Boskie Dzieciaki” – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Karolina Kobylińska)
  • Wyróżnienie: Szymon Ivancik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach (opiekun: Patrycja Ivancik)

Kategoria: Szkoły Podstawowe klasy IV – VI

  • Laureat: Lena Kozłowska – Studio Piosenki METRO Sokołów Podlaski (opiekun: Michał Ostromecki)
  • Laureat: Lena Abramczuk – Szkoła Podstawowa Nowa Wieś (opiekun: Anna Kańkowska-Rogala)
  • II miejsce: Barbara Rusiniak – Szkoła Muzyczna I Stopnia w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Jarosław Wójcik)
  • III miejsce: METRO STERDYŃ – Studio Piosenki METRO GOKiS w Sterdyni (opiekun: Michał Ostromecki)
  • Wyróżnienie: Zespół instrumentalno – wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Hanna Grochowska)

Kategoria: Szkoły Podstawowe klasy VII-VIII

  • Laureat: Lena Kur – Studio Piosenki METRO – Szkoła Podstawowa w Łazowie (opiekun: Michał Ostromecki)
  • II miejsce: Gabriela Maleszewska – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi (opiekun: Anna Kańkowska-Rogala)
  • Wyróżnienie: Chór “INCENDIO”- Szkoła Muzyczna I Stopnia w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Sebastian Skrzypkowski)

Kategoria: Szkoły Średnie

  • Laureat: Zespół muzyczny “SZARA BAND” – Zespół Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Bogdan Kwiatkowski)
  • Laureat: Sofiia Polupanova – Studio Piosenki METRO w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Michał Ostromecki)
  • Laureat: Wojciech Rusiniak – Szkoła Muzyczna I Stopnia w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Jarosław Wójcik)
  • II miejsce: Jan Łojek – Studio Piosenki METRO w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Michał Ostromecki)
  • III miejsce: Julia Pankiewicz – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim (opiekun: Michał Ostromecki)

Kategoria: Seniorzy

  • Laureat: Zespół „ZŁOTE LATA”- Sokołowski Ośrodek Kultury (opiekun: Piotr Kucharek i Grzegorz Niewiński)
  • Wyróżnienie:
  • Zespół „SENIORYNKI”- Sokołowski Ośrodek Kultury (opiekun: Piotr Kucharek)
  • Aniela Stokowska – członkini Zespołu „ZŁOTE LATA” Sokołów Podlaski (opiekun: Piotr Kucharek i Grzegorz Niewiński)
  • Teresa Barczak – członkini Zespołu „ZŁOTE LATA” Sokołów Podlaski (opiekun: Piotr Kucharek i Grzegorz Niewiński)

Kategoria: Dorośli

  • Laureat: Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”- Sokołowski Ośrodek Kultury (opiekun: Iwona Kopiwoda i Anna Maliszewska)
  • Wyróżnienie: Kapela „RETRO” – Sokołowski Ośrodek Kultury (opiekun: Magdalena Rusiniak)

Nagrodzonym i wyróżnionym zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym festiwalu.

Do zobaczenia za rok!