VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Super Trzecioklasista”

grupowe zdjęcie uczestników z organizatorami

27 kwietnia 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Super Trzecioklasista”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Bądź aktywny, ruszaj się”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były Panie: Elżbieta Wilk z PSP nr 4 w Sokołowie Podlaskim i Bożena Jenda z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łazowie.

Celem konkursu było zachęcanie do zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej oraz wyłanianie talentów i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji.

Konkurs został wznowiony po 3 – letniej przerwie związanej z pandemią Covid 19. Jak zwykle cieszył się dużym powodzeniem. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 38 uczniów z 14 szkół powiatu sokołowskiego.

I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Grochowiec ze PSP nr 4 w Sokołowie Podlaskim, II miejsce wywalczył Mateusz Byczyński ze SP w Grochowie, III miejsce zdobyła Nina Łotkowska z PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Nagrodzeni uczniowie otrzymali smartwatche.

PKK przyznała wyróżnienia. Oto wyróżnieni uczniowie: Marceli Jakubowski ze SP w Sabniach, Julia Wołynek ze SP w Sabniach, Tomasz Karpiński z PSP nr 4 W Sokołowie Podlaskim, Julia Uścińska z PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskimi Nikola Jakubik ze SP w Kosowie Lackim. Otrzymali oni słuchawki bezprzewodowe.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska i Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łazowie Elżbieta Osipiak.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki, które ufundowała Kancelaria Ubezpieczeniowo – Finansowa Agnieszka Tomaszewska.

Organizatorzy konkursu składają podziękowania fundatorom nagród, pani Edycie Świderskiej za wsparcie inicjatywy oraz panu Szymonowi Grochowskiemu za wykonanie pięknych dyplomów. Ciepłe słowa uznania kierują do koleżanek nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie i trud wkładany w przygotowanie dzieci. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji szkół pani Grażyny Skoniecznej i pani Elżbiety Osipiak za serdeczną pomoc w organizacji konkursu.