Dzień Książki dla Dzieci w MP3

zajęcia na dywanie, w kółeczku wokół rozłożonych książek

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto ustanowione w 1967 roku na 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego baśniopisarza.

W naszym przedszkolu staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci każdego dnia, poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką, czytaną przez ciekawych ludzi, tworzenie wystawek czytelniczych będących źródłem wiadomości z różnych dziedzin, teatrzyki. Tak też i było tym razem. Ustanowione święto książki dla dzieci to okazja do ciekawych zajęć z książką w roli głównej, które odbyły się w poszczególnych grupach.

Tego dnia przybyły do nas Panie: Elżbieta Lewczuk – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej i Pani Renata Jaroszewska – Pracownik Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filii w Sokołowie Podlaskim, które zaprezentowały różne oblicza książki. W trakcie zajęć przedstawiły książki wyjątkowe, nietypowe w formie i kształcie. Książki z kieszeniami, szufladami, książki z dziurą, książki pop- up (przestrzenne), książki zwoje i harmonijki, książki torebki oraz najdłuższą bo aż 27 m. Piękne „książki z duszą” zachęcały, aby po nie sięgnąć i podążać po literackim świecie wyobraźni. Dzieci miały okazję wybrać ulubioną książkę z pakietu dla nich wcześniej przygotowanego i zaprezentować ją kolegom. Dzieci były zachwycone różnorodnością książek i bezpośrednim z nimi kontaktem. Obie panie zachęciły do korzystania z biblioteki, jej ogromnych zasobów w postaci literatury dziecięcej. Chciałybyśmy w przyszłości kontynuować nasze działania w zakresie rozwijania czytelnictwa u małych dzieci.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, zachęcając jednocześnie rodziców i całe rodziny do włączenia się w akcje czytelnicze.