Powitanie wiosny w MP3 – „Wiosna w poezji”

zbiorowa fotka wszystkich uczestników przeglądu

21 marca 2023 roku po długiej zimie przyszła do nas najbardziej wyczekiwana pora roku – Wiosna. Ach! Co to był za dzień. Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola. Po mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Chcemy już ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. W tym roku tą wyjątkową porę roku witaliśmy podczas przeglądu recytatorskiego odbywającego się pod hasłem: Wiosna w poezji dziecięcej.

Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ spotkały się na nim przedszkolaki ze wszystkich grup: od najmłodszych do starszaków. Celem tego przeglądu było rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.

Nasze przedszkolaki miały okazję powitać wiosnę swoimi występami, podczas których pięknie recytowały wiersze takich autorów jak Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Julian Tuwim, Wanda Chotomska i wielu innych poetów. Nie jest łatwo recytować wiersze kiedy na widowni siedzi tyle osób, ale wszystkie przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Każda grupa udowodniła, że jest wspaniałą drużyną, ma świetną pamięć oraz, że poezja jest im bliska. Dzieci z pasją recytowały wiersze o wiośnie zachwycając swoim wdziękiem, kolorowymi strojami i niepowtarzalną interpretacją utworów. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również śpiewu, rozwiązywania zagadek i zabaw ruchowych przy muzyce o wiosennej tematyce. Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje i za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy. Za tak wspaniałe powitanie przybyła pani Wiosna obdarowała dzieci wspaniałymi książkami oraz słodyczami. Jesteśmy pewni, że po tak ciepłym przyjęciu wiosna zagości u nas na dobre.