Nagłówki

MP3: Dzień Matematyki

Grupka przedszkolaków w czerwonych strojach. Trzymają duży napis "MATEMATYKA".

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję procesach poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Matematyka otacza nas wszędzie i mamy nią do czynienia niemal w każdym aspekcie naszego życia. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny naturalny potencjał.

Jako królowa nauk matematyka ma swoje Święto, które przypada na dzień 12 marca. W naszym Przedszkolu święto to obchodzono 13 marca tym dniu przygotowano dla dzieci wyjątkowe zajęcia matematyczne. Celem takich zajęć jest lepsze poznanie zagadnień związanych pojęciami matematycznymi. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, dydaktycznych, plastycznych i ruchowych, które pozwalają na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u dzieci młodszych jak i u trochę starszych. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, dodawały i odejmowały na konkretach, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Przedszkolaki miały okazję zgłębić tajniki kodowania, nie zabrakło też zabaw z wiatrakiem matematycznym oraz elementów „Dziecięcej matematyki” E. Gruszczyk Kolczyńskiej i E. Zielińskiej. Wszystkie zadania jakie wykonywały dzieci pokazały, że matematyka może być ciekawa i przyjemna, a przede wszystkim daje dużo satysfakcji i radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale.