Intensywny styczeń w SP1!

napis "Intensywnie w styczniu"

Konkurs „Nie trać energii. Oszczędzaj”

11 stycznia klasy VII i VIII wzięły udział w konkursie wiedzy, ,Nie trać energii. Oszczędzaj”. Konkurs zorganizowali nauczyciele nauk przyrodniczych oraz matematyczno- fizycznych w ramach projektu Mistrzowie energii OSE. Przedstawiciele klas opowiadali na wylosowane pytania. W komisji zasiadły panie Marzena Flazińska i Katarzyna Adamczuk. Pierwsze miejsca zajęły klasy 7a, 8a, 8b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w innych konkursach.

Program „Laboratoria przyszłości”

Nasza szkoła wzięła udział w programie „Laboratoria przyszłości”. Dzięki temu zyskaliśmy nowoczesny sprzęt fotograficzny. Niedawno uczniowie z klasy VI b: Kuba i Alicja wykonali zimową sesję fotograficzną uczniom. Jej efekty można oglądać na Facebook’u naszej szkoły. Ponadto dzięki dofinansowaniu z projektu, prowadzone są warsztaty plastyczne. W ostatnim czasie młodzi artyści z klas 1-3 tworzyli papier artystyczny. Mamy nadzieję, że dzięki uzyskanej pomocy z programu nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty.

kolaż zdjęć z wydarzeń opisanych w tekście

Apel podsumowujący I-wszy semestr

Niedawno odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr. Nagrodzeni zostali uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce, a także uczniowie którzy wzięli udział w konkursach. Puchar za najwyższą średnią ocen uzyskały klasy: 8 a i 4 a. Uczniowie, którzy uzyskali średnia ocen powyżej 5.0 otrzymali stypendia dyrektora szkoły. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i zachęcamy do udziału w dalszych konkursach.

WOŚP

Nasza szkoła czynnie brała udział w 31 finale WOŚP. W szkole zebraliśmy 735 zł. Jak co roku wolontariuszy z „Jedynki” można było zobaczyć na ulicach Sokołowa z puszkami. Zainteresowanie wydarzeniem wśród uczniów przerosło nasze oczekiwania. Wiemy, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zbiórka była okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także walki z sepsą.

Dyskoteka karnawałowa

21 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa. W trakcie wydarzenia zostali ogłoszeni laureaci wyborów na miss i mistera klas. Ten tytuł otrzymały osoby, które przez swoich kolegów zostały uznane za najmilsze i najbardziej pomocne. Oprócz tańca znalazło się miejsce także na poczęstunek w postaci pączków i napoju. Dla uczestników była to na pewno wspaniała i niezapomniana zabawa. Nasza szkoła nie kojarzy się uczniom jedynie z obowiązkiem.

„W świecie baśni”

Kolejna edycja konkursu „W świecie baśni” dla klas trzecich odbyła się w świetlicy szkolnej. Rebusy, krzyżówki, zagadki, rozpoznawanie baśniowych bohaterów oraz rekwizytów – obie drużyny doskonale poradziły sobie z każdym zadaniem. Było dużo frajdy i uśmiechów. Baśniową zabawę przygotowały i poprowadziły p. Katarzyna Bindas i p. Katarzyna Adamczuk. Konkurs uroczyście otworzyła, a po podsumowaniu wyników nagrody oraz dyplomy wręczyła p. dyr. Zofia Steć. I miejsce zajęła drużyna z klasy III b w składzie: Elizaveta Hudzenko, Marta Marchel, Adam Kiryluk, II miejsce – drużyna z klasy III a: Julia Uścińska, Kaja Uścińska, Mikołaj Rybiński. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fb szkolnego: https://www.facebook.com/SP1SokolowPodlaski.

Autorzy tekstu: Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać