Listopad i Grudzień w SP1

Baner tytułowy z logo szkoły

Rozpędzony listopad

Kolaż: migawki z wydarzeń w listopadzie

Konkursy

Sukcesy dziewcząt w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego – w finale znalazła się Jolanta Osińska z kl. I b. Zajęła I miejsce w grupie wiekowej kl. I – III. Jola recytowała wiersz „Dlaczego ogórek nie śpiewa?”. Gratulujemy i cieszymy się razem z naszą młodszą koleżanką! W konkursie wystąpiła też laureatka eliminacji miejskich: Olga Wyszomierska z kl. VIII B, recytując „Pieśń III” K. I. Gałczyńskiego. Życzymy dalszych wygranych naszym utalentowanym recytatorkom.

Strefa kibica

W naszej szkole z okazji trwającego Euro 2022 zorganizowano Szkolną Strefę Kibica. Była to nagroda dla uczniów przestrzegających szkolne regulaminy- posiadających mundurek.  Mogliśmy oglądać mecze na przerwach, ale i na lekcjach, za pozwoleniem nauczyciela. To na pewno miła niespodzianka dla naszych szkolnych fanów piłki nożnej.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości w SP1 obchodziliśmy z należytym szacunkiem i pamięcią. Na apelu uczniowie zaprezentowali niesamowitą część artystyczną. Pełno było wzruszeń i zachwytów. Następnie wyszliśmy na korytarze i odśpiewaliśmy hymn. To ważne, aby pielęgnować tradycje i nie zapominać o historii naszego narodu.

„Alkoholowi mówię NIE!”

W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Alkoholowi mówię NIE!”. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów. W kategorii wiekowej 7 – 10 lat I miejsce zajął Adam Kiryluk z kl. 3b, III miejsce Lena Mystkowska z kl. 4 a. W kategorii wiekowej 11 – 14 lat wyróżnienia otrzymali: Diana Zielonka kl. 6 a, Tomasz Skibniewski kl. 7a, Weronika Szczęśniak kl. 7b. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

„Mój Teatr”

Od ponad roku, w ramach projektu „Mój Teatr” we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie koło teatralne działające przy świetlicy PSP 1 organizuje zajęcia rozwijające  zdolności artystyczne, kreatywność i elastyczność aktorską. Efekty pracy jego członków możemy oglądać w czasie różnych wydarzeń szkolnych. Sztuka, nad którą pracują teraz uczniowie, wystawiona zostanie 10 grudnia na Przeglądzie Grup Teatralnych w Warszawie. Opiekę artystyczną nad dziećmi z naszej szkoły powierzono panu Sławomirowi Krawczyńskiego. Trzymamy kciuki za naszych kolegów!

Zbiórka Banku Żywności

Nie od dziś wiadomo, iż uczniowie naszej szkoły wyróżniają się chęcią pomocy innym. Nikogo nie zdziwi to, iż wielu

ósmoklasistów uczestniczyła w wolontariacie wspierającym zbiórkę Banku Żywności. Mimo początkowego lęku wolontariuszom udało się zebrać imponującą liczbę produktów, które trafią do potrzebujących. Jesteśmy dumni, iż tylu uczniów „Jedynki” włącza się w akcje charytatywne. Mamy pewność, że to nie ostatni raz, kiedy wspierają innych.

Słodka środa

 W tym miesiącu słodka środę przygotowały klasy VIb, VIa oraz Vb. Ciasta nie tylko dobrze wyglądały, ale i niesamowicie smakowały! Nic dziwnego, że sprzedano je bardzo szybko.

Koło naukowe “Być jak Ignacy”

 W listopadzie uczniowie uczęszczający na zajęcia koła naukowego odkrywali, jak wiele zastosowań ma ciecz I co tam w komórce słychać. Dzięki zadaniom  z mikroskopem porównali, jak widzimy my i zwierzęta, a także poznali budowę oka. Dzięki tym ćwiczeniom nasi młodsi koledzy i koleżanki dowiadują się wielu ciekawych rzeczy, które przydadzą im się w czasie dalszej nauki.

W naszej szkole również odbyły się:

  • Jesienne kodowanie
  • Zajęcia Lego matematyka
  • Bieg Niepodległości
  • Spotkanie z Joanną Białobrzeską

Grudzień w świątecznym nastroju

Kolaż: migawki z wydarzeń w grudniu

Kiermasz świąteczny

W dniach od 13 do 14 grudnia w naszej szkole trwał kiermasz świąteczny. Zakupić mogliśmy rożne, ciekawe oraz niezwykłe ozdoby świateczne. Na stołach nie zabrakło też ciast i słodkości świątecznych. Środki zebrane w czasie kiermaszu zostaną przezanczone na dalszą rozbudowę boiska. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Mamy nadzieję, iż ręcznie wykonane ozdoby wzbogaciły świąteczną atmosferę w waszych domach.

Noc w szkole

W naszej szkole staramy się promować uczniów uzyskujących najwyższe oceny ze sprawowania. Młodzież, która potrafi się dobrze zachować, może wziąć udział w nocy w szkołę. W tym roku noc szkolna przypadła 17 grudnia od 22:00 do 6:00. Dla klas 7 i 8 przewidziane były różne zabawy. Jedna z nich polegała na podzieleniu uczniów na grupy, które później musiały wykonać zadania zgodnie z kolejnością. Warto było się zaangażować, bo nagrodą był tydzień bez pytań. Ze względu na mniejszą ilość osób nocowanie odbyło się w sali lustrzanej. W sali gimnastycznej rozgrywały się mecze koszykówki. Osoby niezainteresowane grą mogły obejrzeć wybrane wcześniej filmy. O 23:00 uczniowie dzięki Radzie Rodziców posilili się ciepłą pizzą. W styczniu lub lutym planowane jest takie wydarzenie dla klas 5 i 6.

Zawody

8 grudnia 2022 r odbyły się w SP3 w Sokołowie Podlaskim Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta zajęły I miejsce, tym samym zakwalifikowały się do zawodów regionalnych. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodniczek. Grały uczennice: Ambroziak Anna, Badowska-Małyszka Hanna, Badowska-Małyszka Kaja, Bujalska Aleksandra, Cegiełka Oliwia, Jaźwińska Julia, Jeznach Nadia, Kazimierczuk Maja, Kobus Wiktoria, Woźniak Wiktoria, Zalewska Lena.

Mikołajki

Mikołajki to jeden z luźniejszych dni w naszej szkole. Niektóre klasy idą np. na kręgle, czy pizzę, a inne losują, komu kupują mikołajkowy prezent. Samorząd szkolny przygotował dwie atrakcje dla uczniów. Pierwsza z nich był konkurs na najlepsze świąteczne przebranie. Osoby, które przebrały się za świąteczna postać lub po prostu na czerwono, nie były pytane w tym dniu przez nauczycieli. Z każdej klasy wybierano najciekawiej przebrane osoby, które otrzymały słodkie nagrody Natomiast druga atrakcją były klasowe zdjęcia ze świątecznymi rekwizytami. Jak coroku moglismy też przekazać wybranej osobie życzenia lub drobny prezent w “Poczcie mikołajkowej” Mikołajki były w tym roku niezwykle miłym dniem.

,,Jutrzenka”

Podsumowanie Mazowieckiego Funduszu Teatralnego było dla grupy teatralnej „Jutrzenka” dniem pełen ekscytacji i wzruszeń. Prezentacje spektakli dostarczały inspiracji i zapewniły wielu ciekawych tematów do dalszej pracy szkolnej grupy teatralnej. Nasi wspaniali aktorzy dumnie reprezentowali szkołę w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Wspominaliśmy także założycielkę Jutrzenki panią Teresę Piwko. Dziękujemy za wspólną przygodę uczniom: Patrycji, Lenie, Wiktorii Bazylczuk, Neli, Szymonowi Martowiczowi, Szymonowi Milikowi, Dawidowi, Dorocie, Mai, i, Zuzi Piwko, Wiktorii Woźniak, Nadii, Paulinie, Marcelowi, Amelce, Alicji, Zuzi, Glorii, Paulinie, Wiktorii Palce i Idze, a także rodzicom: pani Eli i pani Kasi.

Świąteczne kolędowanie

Świąteczny klimat zawitał do SP1. 6 grudnia wszystkie klasy wzięły udział we wspólnym śpiewaniu kolęd. Melodie kolędowe rozbrzmiewały przez kilka lekcji. Uczniowie byli pod wrażeniem zdolności swoich rówieśników. Nie brakowało pochwał i komplementów. To wydarzenie na pewno umiliło czas spędzony w szkole.

,,Silni Razem”

 W naszej szkole zrealizowany został program wsparcia zdrowia psychicznego młodzieży ukraińskiej, która przybyła do Polski w wyniku działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy – „Silni Razem”. Program powstał w ramach współpracy Ministerstwa Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka z Funduszem na Rzecz Dzieci UNICEF. To ważne, aby w trudnych momentach wspierać siebie nawzajem. Należy również pamiętać, że dobro zawsze do nas wróci.

Wieczór wigilijny w klasie 3A I nie tylko…

13 grudnia uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Aldoną Sobieską zaprezentowali rodzicom wspaniały, świąteczny program artystyczny. Grali na instrumentach, śpiewali kolędy i recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Obecni mogli również zobaczyć jasełka przygotowane przez dzieci. Bez wątpienia widzowie zostali wprowadzeni w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wigilijnych pyszności oraz drobnych upominków od świętego Mikołaja. Jesteśmy pewni, że wszyscy spędzili ten wieczór w miłej, świątecznej atomsferze. Podobne spotkanie odbyło się tydzień później w klasie 2 a , a także w “zerówce”, również dostarczyło ono dzieciom oraz rodzicom niezapomnianych wrażeń. Klasowe Wigilie odbywały się we eszystkich klasach naszej szkoły. Najmłodsi, uczniowie klas I-III, połączyli je ze wspólnym kolędowaniem

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fb szkolnego: https://www.facebook.com/SP1SokolowPodlaski/

Autorzy tekstu:  Sara Pawluk, Patrycja Sobieszczuk, Milena Trebnio, Mateusz Chomać

Autor plakatu: Mateusz Chomać