Karnawał z Muzyczną

na scenie stoją wykonawcy utworów na karnawale
fot. Maciej Tomaszewski

WTOREK 24 stycznia 2023.  Tego dnia na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyły się dwa koncerty pod tytułem „Karnawał z Muzyczną” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim.

Koncerty rozpoczęły się filmem animowanym w formie krótkiego trailera (zwiastuna), dzięki któremu widzowie, czyli uczniowie sokołowskich szkół podstawowych, przenieśli się w świat wyobraźni. W ten sposób rozpoczął się karnawałowy lot po świecie samolotem pasażerskim o nazwie „Ogiński”.

Załoga samolotu zabrała zgromadzonych gości w fascynującą i jednocześnie pełną licznych ciekawostek podróż. Odbiorcy mieli okazję nie tylko do obcowania z wyjątkową sztuką jaką jest muzyka, ale również do zapoznania się ze zwyczajami karnawałowymi w różnych zakątkach świata. Widzowie zwiedzili Węgry, Francję, Walię, Włochy, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oraz Brazylię, aby finalnie wylądować w Polsce i tu zakończyć „Karnawał z Muzyczną”.

Spotkania miały charakter widowiskowy a zarazem edukacyjny. Występy młodych artystów przeplatane były zabawami wokalno-ruchowymi, całość zaś dopełniała narracja załogi samolotu „Ogiński” prowadzona równolegle między występami, jak i podczas prezentowanych wizualizacji.

„Karnawał z Muzyczną” to interesujące aranżacje muzyczne zespolone z technologiami multimedialnymi i działaniami artystyczno-animatorskimi. Warto dodać, że wydarzenie to zrzeszyło około 700 młodych widzów, którzy niezwykle aktywnie uczestniczyli w koncertach.

Kto wie, może ekskluzywne linie lotnicze „Ogiński” zorganizują kolejny lot?”

Szkoła Muzyczna I stopnia K. Grodzicka