MP2 laureatem ogólnopolskiego konkursu

Z ogromną radością i dumą chcemy poinformować, że Miejskie Przedszkole Nr 2 zostało laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Tchórzewski - poseł na Sejm RP; Urszula Marcinkowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2; Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty; Adam Skup - Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Tchórzewski – poseł na Sejm RP, Urszula Marcinkowska – dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2, Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Adam Skup – Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem było popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zostały zaproszone szkoły i placówki oświatowe z całej Polski. Nasza placówka w kategorii przedszkola jest jednym z trzech laureatów na szczeblu ogólnopolskim. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w 6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Nagrodę z rąk Doroty Skrzypek – Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty oraz Adama Skupa – Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie – odebrała dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 – Urszula Marcinkowska. Przedszkole otrzymało wysokiej klasy Zestaw Eksperta MODI. Jest to innowacyjny produkt do nauki programowania dzięki wykorzystaniu specjalnych modułów, klocków konstrukcyjnych i przyjaznego użytkownikowi oprogramowania MODI Studio, Code Sketch i MODI Play. Wykorzystując poszczególne moduły dzieci mogą zbudować i zaprogramować działanie wielu różnych konstrukcji. MODI pomaga przyswoić kluczowe pojęcia z zakresu informatyki i zamienia naukę programowania w zabawę! MODI wpisuje się w program nauczania STEAM. Jest kompatybilny z klockami LEGO, można łączyć go z elementami wydrukowanymi w 3D! Zdobycie nagrody w tak prestiżowym konkursie jest to dla nas ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy oraz promocją naszego miasta w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

Podczas uroczystej gali zostały również wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tym wydarzeniu ponieważ wśród stypendystów mogliśmy zobaczyć naszą absolwentkę Liwię Karakulę. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre. Serdecznie gratulujemy!