Pasowanie klasy I i Święto Niepodległości w PSP nr 3 w Sokołowie Podlaskim

pierwszoklasiści stoją z dyplomami
foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

Czwartek, 10 listopada był dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim szczególnym dniem, ponieważ w murach naszej szkoły odbyło się podwójne święto.
Pierwsze z nich to Pasowanie klasy pierwszej, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Podczas części artystycznej pierwszoklasiści pokazali jak pięknie potrafią recytować wiersze, śpiewać piosenki oraz tańczyć. Następnie złożyli uroczystą przysięgę przy poczcie sztandarowym szkoły, obiecując głośno i wyraźnie pilnie się uczyć, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię klasy i szkoły. Po ślubowaniu zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów poprzez pasowanie dużym ołówkiem przez Pana Dyrektora Jerzego Ostromeckiego oraz otrzymały gratulacje i pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Katarzyny Sikorskiej. Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej zostali powitani przez swoich starszych kolegów z klasy trzeciej i otrzymali od nich drobne upominki.
Kolejnym ważnym punktem dnia była uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w zorganizowanie której zaangażowali się uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią Panią Anną Mikołajczuk.
Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny, który wzbogacił wiedzę uczniów o historycznych wydarzeniach sprzed lat, przeniósł zgromadzonych w klimat zadumy i patriotycznej refleksji, rozwinął szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń, aby na końcu uświadomić nam wszystkim, że mamy dziś ogromne szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju.