Warsztaty dla uczniów klas I-III „Hałas ma znaczeNIE”

dzieci siedzą na podłodze
foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3

21 października w  ramach projektu ”Hałas ma znaczeNIE !”  współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, dla uczniów naszej szkoły  zostały zorganizowane warsztaty, których celem było  uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka oraz świadome ograniczanie przez uczniów hałasu w swoim otoczeniu. Warsztaty przeprowadził specjalista z zakresu zanieczyszczenia hałasem, jego skutków i sposobów minimalizowania Pan Michał Fijołek. W trakcie spotkanie uczniowie zostali zapoznani z problemem hałasu, ale też otrzymali zadania do pracy w grupach – musieli zobrazować co kojarzy im się z hałasem, wymyślić hasło wskazujące na zagrożenie hałasem i pokazać sposoby radzenia sobie z nim zarówno w szkole jak i w innych okolicznościach.  W warsztatach wykorzystano analizatory hałasu, które na zakończenie spotkania zostały przekazane wychowawcom klas I-III.

Realizatorem i inicjatorem warsztatów było Stowarzyszenie Społeczny Instytut Rozwoju. 

Elwira Pawluk Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3