Promocja książki pt. „Jeszcze jedno spojrzenie” Stanisława Florczaka w MBP

książki na stoliku
foto: Miejska Biblioteka Publiczna

11 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie, promujące tomik poezji Stanisława Florczaka pt. „Jeszcze jedno spojrzenie” oraz płytę „Poezja dźwiękiem malowana”.

Muzykę do wierszy autora skomponowali: Arek Rogala, Radosław Świderski (muz. i wyk. ) i Paweł Zakrzewski (muz. i wyk.). Stanisław Florczak w 2016 roku został członkiem Klubu Literackiego „Erato” działającego przy Miejskiej Bibliotece. Brał udział w konkursach literackich, publikował w nielicznych czasopismach.

Motywowany przez lokalne środowisko twórcze poddał selekcji nagromadzone z czasem utwory i zebrał je w wydanym tomiku poezji.„Powstał więc tomik, a właściwie tom (bo jednak objętościowo jest niemały jak na poetycki debiut) poważny i dojrzały, zaś umieszczenie w nim wierszy z różnego okresu twórczości dynamizuje liryczną opowieść podmiotu i powoduje, iż jego myśl jest niejednolita i nieoczywista” jak pisze we wstępie Artur Ziontek.

Na spotkaniu zaprezentowano 32 wiersze ze zbiorku Stanisława Florczaka, które czytał autor oraz Paweł Kryszczuk, pracownik Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Katolickiego Radia Podlasie, Katarzyna Środa i Paweł Borysiak, uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego i członkowie Grupy Teatralnej „Wiraż” działającej w Bibliotece.

Na spotkaniu autor opowiadał o swoich utworach, ich tematyce i o współpracy z ilustratorami: Ireną Filipczuk, Anielą Kamińska, Natalią Siwek i Wojciechem Dunajem. Opowiadał również o współpracy z osobami tworzącymi muzykę do jego utworów i ich wykonawcami. Zebrani na spotkaniu miłośnicy poezji, mogli osobiście porozmawiać z autorem oraz zakupić jego książkę i płytę.

Miejska Biblioteka Publiczna