Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę 23 października 2022 r. od godz. 10:00 do 14:00 na Turniej Smaków: Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim, kolejną ucztę na historycznym szlaku.

Podczas Turnieju Smaków będą królować ekologiczne potrawy z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni i innych warzyw, grzybów, mięsa, a także konfitury i przetwory z owoców zebranych latem.

Turniej Smaków promuje dziedzictwo kulinarne i kulturowe obszaru wschodniego Mazowsza oraz całego Podlasia, przez które przebiegał przez kilka wieków szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego – trakt łączący stolice Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego.

Turniej skierowany jest do:

  • Kół Gospodyń Wiejskich
  • szkół, stowarzyszeń itp.
  • osób indywidualnych

konkurs kulinarny

Podczas Turnieju tradycyjnie odbędzie się konkurs kulinarny. Tegoroczny konkurs obejmuje przygotowanie potraw, których głównym składnikiem będzie ziemniak : pierogi , kartacze, kiszka, babka oraz inne dania według kreatywności i inwencji kulinarnej uczestników. Szczegóły nt. konkursu znajdują się w regulaminie Turnieju Smaków.

warsztaty kulinarne

Wszystkich uczestników Turnieju zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych pt. “Jesień na talerzu”, które poprowadzi Bożena Korolczuk.

aby wziąć udział w Turnieju Smaków należy:

  • wypełnić i podpisać poniższe formularze zgłoszeniowe
  • w terminie do 18 października przesłać lub dostarczyć formularze do Sokołowskiego Ośrodka Kultury
  • zapisu można dokonać mailowo zgloszenia@sokolowskakultura.pl a także drogą pocztową lub osobiście w SOK (ul. Wolności 27, 08-300 Sokołów Podlaski)

szczegółowe informacje Regulamin Turnieju, karty zgłoszeniowe na Turniej oraz konkurs kulinarny oraz terminy zapisów znajdują się TUTAJ