Dzień Kundelka w Leśnej Krainie

Dzieci z karmą dla zwierząt w Dzień Kundelka
Miejskie Przedszkole nr 4

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Uczyły się czym jest empatia w stosunku do mniejszych i bezbronnych zwierzątek. Dzieci dowiedziały się, że każdy pies kundelek czy rasowy – zasługuje na uwagę i miłość! To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych.

Dzień Kundelka w Leśnej Krainie był jednocześnie dniem rozpoczęcia akcji charytatywnej dla Sokołowskiego Schroniska pt.: ”Dokarmiamy psiaki”, która potrwa do końca miesiąca w przedszkolu.

„Jestem piesek, to rzecz wielka,

nie zabawka, nie kukiełka,

gdy mnie wołasz mówię hau, hau

gdy całujesz buzi dam.”