Dzień drzewa w Miejskim Przedszkolu nr 3

Dzień drzewa w MP3

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Z okazji tego święta odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew.

Dzieci z grupy Krasnale poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Krasnale wykonały wspólną pracę plastyczną ,,Jesienne drzewo,, przyklejając liście i inne materiały według własnego pomysłu. W czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Przyjście jesieni, obchody Dnia Drzewa były wspaniałą okazją do posadzenia drzewka w naszym ogrodzie. Dzieci zrobiły to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, zobowiązując się do obserwowania jego wzrostu i dbania o nie każdego dnia. Wspólne zabawy, wykonanie wspólnej pracy plastycznej, sadzenie drzewka były świetną okazją do integracji przedszkolaków oraz wspaniałą lekcją przyrody.