Sokołów uczcił powstańców warszawskich

delegacja samorządu miejskiego składa kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego

1 sierpnia 2022, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego mieszkańcy i samorząd Sokołowa Podlaskiego spotkali się, by uczcić pamięć ofiarach i bohaterów zrywu niepodległościowego z 1944 roku.

Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje Miasta Sokołów Podlaski, powiatu sokołowskiego, Prawa i Sprawiedliwości, Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie, jak co roku, pod Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, zgromadzeni zaśpiewali najpopularniejsze powstańcze piosenki. Ostatnią pozycją programu była projekcja filmu „Miasto 44” w kinie plenerowym.

Syreny nie zawyły

Wszystkich z Państwa rozczarowanych brakiem syren alarmowych podczas wczorajszych uroczystości informujemy, że syreny funkcjonujące w Sokołowie Podlaskim są zintegrowane z systemem Wojewody Mazowieckiego i miały zostać uruchomione z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Gdy system nie zadziałał, służby miejskie podjęły próbę jego uruchomienia lokalnie, co jednak okazało się niemożliwe. Burmistrz Miasta zwrócił się w tej sprawie o wyjaśnienia do WCZK.

foto:  - wczk
Fragment pisma Wojewody Mazowieckiego do samorządów