Święto Policji 2022

Święto Policji 2022

22 lipca o godzinie 13:00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczył między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski, delegacje władz samorządowych oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Święto Policji obchodzone corocznie 24 lipca nawiązuje do Ustawy o Policji Państwowej uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 roku. 103 lata temu swoją działalność rozpoczęła formacja, która na przestrzeni minionych lat, stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego zapisała wiele chlubnych kart naszej historii z dumą nosząc policyjny mundur.

Podczas dzisiejszej uroczystości w celu uczczenia tego święta wręczono odznaczenia i medale oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom KPP w Sokołowie Podlaskim.

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula serdecznie gratuluje odznaczeń i awansów oraz życzy dalszych sukcesów zawodowych.

Szanowni Państwo, uczestniczymy dzisiaj w niezwykłej uroczystości, uroczystości  związanej ze Świętem Policji.

To święto to jest ten moment, to jest ten czas podkreślenia wyjątkowej pracy policjantek i policjantów, tych wszystkich, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa, żebyśmy mogli w spokoju żyć, rozwijać się, żebyśmy mogli pracować, żebyśmy funkcjonowali jako samorząd, żebyśmy funkcjonowali jako państwo.
Policjanci na co dzień wykonują bardzo trudną, niebezpieczną pracę. Często ona jest niewidziana i nie dostrzegana przez mieszkańców, przez ludzi, ale to oni wyprzedzają różne trudne zdarzenia, które mogłyby się pojawić, gdyby nie ich praca. Dzisiaj grupa policjantów została wyróżniona, odznaczona, za swój trud, za męstwo, za te działania, które podejmują na co dzień. Cieszymy się bardzo z tych odznaczeń i awansów i serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. To pokazuje, jak dobrze oni wykonują swoją pracę.
Serdecznie gratuluję tym wszystkim, którzy dostąpili zaszczytu związanego z wyróżnieniem za to ich codzienne zaangażowanie w działania związane z naszym bezpieczeństwem. Podziękowania również na rzecz rodzin policjantów, ponieważ jest to praca niezwykle stresująca. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Drodzy Państwo, nasza Policja rozwija się prawidłowo. Dane, które są przekazywane z roku na rok, pokazują, że w wymiarze miasta Sokołów Podlaski, w wymiarze powiatu sokołowskiego jest coraz większa wykrywalność przestępstw, a przestępstw jest coraz mniej. To znaczy, że świadomość kary, która może być wymierzona do danego przestępcy, do osoby, która łamie prawo, działa zapobiegawczo. 
Współpraca Samorządu Miasta Sokołów Podlaski z sokołowską Policją układa się bardzo dobrze i niech to trwa.

Gratuluję i życzę w imieniu Mieszkańców Miasta, Radnych Rady Miejskiej i swoim przede wszystkim zdrowia, spokojnej służby a także dobrego odbioru Waszych działań przez społeczeństwo.