Maj pełen emocji i wzruszeń w SP1

 Maj, coraz bliżej wakacji. Uczniom SP1 dzięki wspaniałym wydarzeniom czas ten mija beztrosko oraz radośnie. W szkole nie brakuje wrażeń, ciekawych aktywności. Poniżej postaramy się krótko przedstawić to, co działo się w tym miesiącu w naszej szkole.

Konkurs ,,That seems easy”.

18 maja w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „That seems easy”, objęty patronatem Burmistrza Miasta. Brali w nim udział uczniowie z sześciu sokołowskich szkół podstawowych. Podium prezentuje się następująco:

  • I miejsce: Joanna Buczyńska (SP2);
  • II miejsce Dawid Gnoiński (SP1);
  • III miejsce Michał Wcisłak (SP2).

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się ogromną wiedzą z języka angielskiego. Spotkanie miało też na celu zintegrowanie młodzieży z różnych szkół. Z całą pewnością było to emocjonujące wydarzenie dla wszystkich uczestników.

Występ „Sokołowian”

W tym miesiącu klasy 7 i 5 wybrały się do kina, aby zobaczyć występ koleżanek i kolegów z zespołu „Sokołowianie”. W czasie koncertu mieliśmy okazję zobaczyć piękno naszej kultury ludowej. Tancerze zaprezentowali nam różne tańce, lubelskie, opoczyńskie, romskie krakowiaki, oberki, mazury i oczywiście poloneza. Uczniowie byli zachwyceni występem i miło go wspominają. Chętnie powtórzyliby tamten dzień. Zaraz po koncercie wszyscy wybrali się na słodką przekąskę. Lody pozwoliły dzieciom ugasić pragnienie i ochłodziły je w ten upalny dzień.

Odwiedziny przedszkolaków.

5 i 6 maja naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola  ,,Chatka Puchatka”, Miejskiego Przedszkola nr. 2, 3 i 5 oraz Niepublicznego Przedszkola ,,Akademia Puchatka”. Najmłodsi mogli  przenieść się wprost do baśniowej krainy. Zadbali o to uczniowie starszych klas i nauczyciele. Maluchy świetnie bawiły się, biorąc udział w literackiej zabawie, tworząc magiczne doświadczenia i czarodziejskie rysunki, uczestnicząc w zabawach w języku angielskim oraz oglądając przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 7A i dzieci z jedynkowej zerówki. Na koniec na gości czekał pyszny poczęstunek. Jesteśmy pewnie, że nasi mali przyjaciele wrócą do nas za rok. Może nawet jako nasi uczniowie?

Dzień Matki.

Dzień Matki przypada oczywiście 26 maja, ale w naszej szkole, z uwagi na egzaminy, odbywał się w różnych dniach. Atmosfera w szkole była bardzo rodzinna. Pociechy przygotowały dla mam wiele własnoręcznych dzieł, w tym laurek, kwiatów, rysunków, itd. Mamy miały przyjemność wyjść na wspólnie na kawę i zrelaksować się. Wiele starań w to włożyli nauczyciele oraz uczniowi, ale było warto dla wspaniałych mam, które starają się, aby pociechy miały jak najlepiej. Wiemy, jakim wielkim ciężarem jest posiadanie dzieci i ich ciągła opieka. Dlatego staraliśmy się, by ten dzień był jak najmilszy  dla naszych wspaniałych  mam.

I Turniej E-Gol

W szkole odbył się pierwszy turniej e-sportowy. Wzięło w nim udział 22 uczestników. Wszyscy gracze, zostali po lekcjach by wspólnie rywalizować o laur najlepszego w szkole. Na długiej przerwie przy aktywnym udziale wszystkich uczniów ze szkoły odbył się finał, który wyłonił zwycięzcę.

Wydarzenia organizowane przez bibliotekę:

Konkurs „Wizyta w literackiej krainie”, „Bilet powrotny do biblioteki”,  Dzień Książki

Podczas uroczystych obchodów Dnia Książki uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w baśniowym quizie, gdzie doskonale poradzili sobie z odgadywaniem zagadek literackich dotyczących baśni i bajek. Podsumowano także konkurs biblioteczny „Wizyta w literackiej krainie”. Autorzy najciekawszych prac w starszej i młodszej kategorii wiekowej otrzymali nagrody książkowe, pozostali uczestnicy- dyplomy, a na wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie czekały niespodzianki.

Pierwszaki wzięły udział w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”. Od marca poznawały książki z biblioteki szkolnej z różnych kategorii. Miały za zadanie przeczytać przynajmniej jedną książkę przygodową, baśniową, detektywistyczną, o zwierzętach, świecie, sporcie , przyjaźni, lekturę szkolną, komiks oraz taką, którą poleciliby koleżankom i kolegom. Za każdą przeczytaną książkę dostawali naklejkę z bohaterami literackimi i przyklejali ją na kolorowym bilecie jaki otrzymali na początku zabawy. Akcja była świetną okazją do poszerzenia zainteresowań czytelniczych i odkrycia jak ciekawe książki można znaleźć w bibliotece.

Wyniki w sporcie

Maj przyniósł nam wiele startów i sukcesów sportowych:

  • I miejsce w Sokołowskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce nożnej chłopców;
  • uczniowie klas I i III wzięli udział w I Miejskiej Spartakiadzie Gier i Zabaw z Piłką.

Wycieczki

W maju z naszej szkoły na wycieczkę wybrały się:

  • klasy Ia i IIb do Łomży i Drozdowa, gdzie uczniowie poznali warsztat pracy aktora lalkarza i kulisy pracy teatru;
  • grupa uczniów z klas I A, II A, III A, w ramach nagrody za udział w konkursie  „Żyję zdrowo, żyję mądrze” odwiedziły Mitowską Zagrodę w Seroczynie.

Egzamin ósmoklasisty

Jak co roku odbył się egzamin ósmoklasistów. 100% uczniów naszej szkoły do niego przystąpiło, ale jak wiadomo to nie małe wyzwanie. Stres był wielki. Jednak nasi nauczyciele dobrze przygotowali ósmoklasistów, nawet na najgorsze zadania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie osiągną jak najwyższe wyniki.

Autorzy tekstu: Sara Pawluk, Milena Trebnio, Patrycja Sobieszczuk, Mateusz Chomać

foto:  - maj pelen emocji i wzruzen 1
foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1