Borsuku a Kuku

stolik z nagrodami

3. czerwca na zielonej scenie Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina odbyło się podsumowanie Rodzinnego Konkursu na rymowankę „Borsuku a Kuku”.

Organizatorem Konkursu było Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina oraz Nadleśnictwo Sokołów, a skierowany był do całych rodzin z Leśnej Krainy. Konkurs realizowany był w ramach projektu edukacyjnego „Rok 2022 rokiem Borsuka” we współpracy z Nadleśnictwem Sokołów.

Celem konkursu było poznanie borsuka, jego życia i funkcjonowania, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu poetyckiego, zachęcenie do wspólnego spędzania czasu i twórczej działalności w rodzinach.
Na konkurs wpłynęło 19 przepięknych, oryginalnych i bardzo kreatywnych wierszy.
Jury w składzie:

  • Ewa Zakrzewska – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina,
  • Maciej Wójcicki – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów,
  • Paulina Zgierun – edukator leśny Nadleśnictwa Sokołów,

po przeczytaniu wszystkich wierszy ogłosiło werdykt, który brzmiał: „Wszystkie wiersze są kreatywne. Jasno i klarownie przedstawiają życie i charakterystyczne cechy borsuka.”
Wszystkie wierszyki zostały zebrane i opublikowane w jednej książce i tak powstał pierwszy rodzinny zbiór wierszy „Borsuku a Kuku” autorstwa dzieci i ich rodzin z Leśnej Krainy.

Podczas uroczystości wręczania dyplomów i nagród na zielonej scenie zaprezentowały się wszystkie dzieci- autorzy swoich rymowanek, recytując z wielkim zaangażowaniem wierszyki.
Gratulujemy wszystkim wspólnie z Nadleśnictwem Sokołów, które to ufundowało dzieciom wspaniałe leśno-edukacyjne nagrody.
Do zobaczenia Borsuku na leśnych ścieżkach!

Miejskie Przedszkole nr 4