Dzień Strażaka w OSP „Cukrownia”

Z okazji Dnia Strażaka wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 4 odwiedzili strażaków z OSP „Cukrownia” Sokołów Podlaski.

Strażacy oprowadzili gości po swojej jednostce oraz pokazali i wytłumaczyli na czym polega ich praca na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i okolic. Na koniec spotkania każde dziecko miało okazję poczuć na własnej skórze jak ciężka jest praca strażaka.

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków. Uczą się też, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Najmłodsi kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, a strażacy przypominają, kiedy korzystać z numerów alarmowych.

Z okazji Dnia Strażaka Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula w imieniu swoim jak i wszystkich mieszkańców miasta życzy wszystkim strażakom przede wszystkim tyle samo powrotów co wyjazdów. Niech święty Florian ma Was w swojej opiece.